Yağmur ve fırtına nedeniyle okulların tatil edildiği iller belli oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın için Mardin'in de aralarında bulunduğu 33 kentte kar, sağanak ve fırtına uyarısı yaparak sarı ve turuncu kodlu alarm verdi. Yapılan uyarılar üzerine kimi il ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte yarın okulların tatil olduğu iller ve ilçeler…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın için  Mardin'in de aralarında bulunduğu 33 il ile ilgili kar, sağanak yağış ve fırtına uyarısında bulundu. Sarı ve turuncu kodlu uyarılarla birlikte sağanak yağış ve kar tatili haberleri de peş peşe geldi.

ŞİLE’DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

İstanbul'dun Şile ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime yarın için ara verildi. Valilikten  yapılan açıklamaya göre, İstanbul'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle, 20 Kasım Pazartesi günü Şile ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar tatil ilan edildi. İlçedeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli veya kronik hastalığı  bulunan personel de yarın idari izinli kabul edilecek.

ZONGULDAK’TA OKULLAR TATİL


Zonguldak Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, “Zonguldak il genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelde 20 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

BOLU'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ


Bolu Valiliği olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu. Kamuda çalışan hamile ve engelli personel idari izinli sayılacak.

Bolu Valiliği'den gelen yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “İlimiz genelinde yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü ilimiz genelinde tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 tarihinde 1 (bir) gün idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

METEOROLOJİ'DEN MARDİN DAHİL 33 İL İÇİN SARI VE TURUNCU ALARM


Meteoroloji kar ve sağanak için 33 il için sarı ve turuncu alarm uyarısında bulundu. Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Mersin, Kars, Kastamonu, Kocaeli, Malatya, Mardin, Muş, Rize, Sakarya, Siirt, Tunceli, Şanlıurfa, Zonguldak, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Yalova, Karabük, Düzce

20 Kas 2023 - 00:54 - Asayiş