KYK yurdunda asansör 3’üncü kattan eksi 1’e düştü!

Antep'te bulunan Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu'nda asansör 3’üncü kattan eksi 1'e düştü. İçinde bulunan 7 öğrencinin durumunun iyi olduğu belirtildi.

Antep'in merkez Şehitkamil ilçesi Batıkent Mahallesi’nde bulunan Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu'nda asansör 3’üncü kattan eksi 1'e düştü. Haberi sanal medya hesabından paylaşan Barınamıyoruz Hareketi, sansörde bulunan 7 öğrencinin durumunun iyi olduğunu belirtti.

Paylaşılan mesajda şu ifadeler yer aldı: “Susma sustukça sıra sana gelecek. Gaziantep Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu'nda asansör 3. kattan eksi 1'e düştü. Asansördeki 7 arkadaşımızın durumu iyi. Daha önce de yedinci kattan üçüncü kata asansörün düştüğü yurtta hiçbir denetleme yapılmamıştı. Bizi öldürmeye mi çalışıyorsunuz?”

ÖĞRENCİLER KYK’Yİ PROTESTO ETTİ

Öte yandan yurtta kalan öğrenciler yurdun önünde bir araya gelerek KYK’yi protesto etti. Öğrencilerin alkışlar eşliğinde attığı “KYK bize mezar olama”, "Susma sustukça sıra sana gelecek" sloganları çevrede bulunan apartmanın sakinleri tarafından da uzun süre alkışlandı. Asansörün birçok kez bozulduğunu belirten öğlenciler, arkadaşlarının asansörde kaldığını ve yurt yetkililerinin bozuk asansörlerin onarımı için gerekeni yapmadığını ifade etti.

‘BİZİM ANNEMİZ BABAMIZ YOK MU?’

Protesto yapan öğrencilerin yanına gelen yurt müdürü, daha önce de düşen asansörün yeşil etiketli olduğunu öne sürerek, öğrencilere paraşüt sistemini anlattı. Müdürün anlattıklarına tepki gösteren öğrenciler, “Bize paraşüt sistemini değil neden defalarca bozulduğunu, neden bizi umursamadığınızı anlatın” dedi. Müdürün, Pazar günü olması ve “Annem evden ekmek istedi ama ben derhal buraya geldim” sözleri öğrencilerin tepkisini çekti. Öğrenciler, “Bizim annemiz babamız yok mu? Asansördeki kızların anneleri de evde yemek yiyor ve uzaktalar” diyerek tepkilerini sürdürdü. 

19 Kas 2023 - 23:11 - Asayiş