Ayhan Bora Kaplan ile bağlantılı 3 polis müdürü açığa alındı

Suç örgütü lideri olmakla suçlanan Ayhan Bora Kaplan ile yakın ilişkileri olduğu iddia edilen 3 emniyet mensubu daha açığa alındı.

Ankara’da “Kaplanlar” olarak bilinen organize suç örgütünü yönettiği iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan ve adamları hakkında yürütülen soruşturmayla bağlantılı olarak Emniyet içindeki deprem sürüyor.

 

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman ile ilişkileri ortaya çıkan Kaplan ile yakın ilişkileri olduğu iddia edilen 1. sınıf emniyet müdürü olan eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Alp Aslan açığa alındı. 

 

Aslan’ın yanı sıra, eski Emniyet Müdür yardımcıları Volkan Murat Kaşıkçı ve Mukadder Kardiyen’in de açığa alındığı öğrenildi.

 

Açığa alınan eski Organize Suçlardan Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Aslan, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya en yakın isimlerden biri olarak biliniyordu. Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanlığı’na getirilmesinin ardından Aslan, kızak görev olarak tabir edilen polis başmüfettişliğine atanmıştı.

 

9 POLİS DAHA AÇIĞA ALINMIŞTI

 

Daha önce de Kaplan’ın ilişkili olduğu iddia edilen ve aralarında eski Asayiş Şube Müdürü Oban Özay’ın da bulunduğu dokuz polis açığa alınmıştı.

# Ankara

26 Eki 2023 - 12:28 - Asayiş