16 yaşındaki çocuk Tiktok videoları nedeniyle annesini vurdu

Bağlar ilçesinde 16 yaşındaki çocuk Tiktok bağımlısı annesini "yaptığı paylaşımlar" bahanesiyle silahla vurdu.

Diyarbakır'ın Merkez Bağlar İlçesinde 6 Eylül günü annesi H.T.yi Tiktokta yaptığı paylaşımlar nedeniyle pompalı tüfekle vurup ağır yaraladıktan sonra tutuklanan 16 yaşındaki Y.T ile babası İ. T. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Hazırlanan iddianamede, Y.T.'nin annesini vurmak için Adana'dan Diyarbakır'a nasıl geldiğini tedavisi tamamlanan annesinin ifadesiyle ortaya çıktı.

KAPIYI AÇARKEN ANNESİNE ARKADAN ATEŞ AÇIP KAÇTI

Özgür Cebe'nin haberine göre, Annesini vurduktan sonra tüfeğiyle birlikte polise giderek teslim olan Y.T tutuklanırken, anne H. T. polise verdiği ifadesinde şöyle dedi:

Oğlum boşandığım eşim İlyas ile Adana'da yaşıyordu. 1 ay önce oğlum aradı ve babasının kendisine şiddet uygulandığını, sürekli döverek hakaret ettiği için benim yanıma gelmek istediğini söyledi.

Ben de ona yol parası gönderip gel dedim. Ama oğlum gelmedi. 2 gün sonra tekrar aradı ve babasının şiddetine dayanamadığını belirterek bu defa kesin geleceğini söyledi.

Ona otobüs bileti aldım ve kendisini karşıladım. Sarılıp ağladık. Sonra babaannesi ve halasının kendisinin beynini yıkadıklarını, kışkırttıklarını bana anlattı.

Ben de ne olduğunu sorunca Evde konuşuruz dedi. Elinde bir de valizi vardı. Birlikte eve geldik. Ben kapıyı açmaya çalışırken oğlum 2-3 basamak geride duruyordu.

Bu sırada bir doldur, boşalt sesi duydum. Dönüp baktığımda oğlumun elinde tüfek vardı. Valizden çıkardığı tüfekle 5 el ateş edip kaçtı. Oğlumu azmettiren eski eşimdir, şikayetçiyim.

ANNEANNESİNİN İDDİALARI

H.T.'nin annesi S. T. ise, torunu Y.T.'nin annesini öldüreceğini kendisine daha önce söylediğini belirterek, Silah sesi gelince kapıya koştum. Kızım yerde kanlar içindeydi, torunuma Oğlum sen deli misin? İnsan annesini vurur mu dedim. Sonra silahı bana çevirip Seni de öldürürüm dedi ve tetiğe bastı. Silah patlamayınca kaçtı dedi.

TİKTOKTA YAYIN YAPIYOR

Annesini vuran Y.T, anne ve babasının 4 yıl önce boşandıklarını belirterek, şöyle konuştu:

-Annem babamı başkalarıyla aldatıyordu. Telefonunun şifresini kırıp onu arayan kişileri aradım, durumdan çok şüphelendim ve şüphelerimde haklı çıktım. Olaydan iki ay önce annemin Tiktok hesabı olduğunu gördüm.

-Annemin farklı bir isimle hesap açtığını, el ve ayaklarının ojeli olduğunu gördüm. Canlı yayınlar yapıyordu. 3 bin takipçisi vardı. Canlı yayında hiç kadın yoktu, hepsi erkekti.

BABAMI ALDATIYORDU

-Anneme taciz içerikli cümleler kullanıyorlardı, annem ise sessiz kalıyordu. Arkadaşlarım bu videoları görünce ben de dayanamadım ve biriktirdiğim harçlığımla Suriyeli birinden silah alıp Diyarbakır'a geldim. Amacım öldürmek değildi. Annemle konuşmaktı.

-Ayaklarına doğru 4 el ateş ettim. Diyarbakıra geliş biletimi de annem almıştı. Babam beni azmettirmedi, olaydan da haberi yoktur. Ne yaptıysam utandığım ve namusum için yaptım. Amacım annemi uyarmaktı.

ATK raporunda ise kadının hayatını tehlikeye sokacak şekilde kemik kırıkları ve basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek derecede yaralandığı bildirildi.

ADANADAN DİYARBAKIRA GELDİ

İddianamede Y.Tnin annesini, öldürme kastıyla plan yaparak Diyarbakır'a geldiği, ardından da annesiyle birlikte kalma bahanesiyle birlikte eve gittikleri sırada kapıyı açmaya çalışan annesinin arkasında durup silahını ateşlediği için kendisini azmettirdiği iddiasıyla babası İlyas ile birlikte cezalandırılması istendi.

Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan baba oğlunu azmettirmediğini belirterek suçlamaları kabul etmedi.

KIZI DA ANNESİNİ SUÇLADI

Annesini vuran Y.T ise, Annemin Tiktok yayınları gece 02.50'de başlayıp sabah 05.00'e kadar sürüyordu. Bu yayınlarda anneme erkekler cinsel içerikli sözler söylüyordu. Annem ise gülüyor tepki vermiyordu, ben de buna çok öfkelendim. Babama anlattım o da Ne var bunda dedi, ama içeriğini söylemedim dedi.

BİZE ANNELİK YAPMADI

Sanık Y.T.'nın kız kardeşi M.T ise, üç kardeş olduklarını, kendisinin de babasıyla yaşadığını belirterek, Kardeşimin psikolojisi bozulmuştu, ben babama danıştım. O da kardeşimin son dönemlerde iyi olmadığını söyledi. Sonra annemin canlı yayınlarını izlediğini öğrendik. Annemin Tiktok'taki videolarını ben görmedim, kardeşimin annemi vuracağı yönünde bir izlenime de sahip olmadım. Ama kardeşimin psikolojisi bozuktu eve zarar veriyordu, camları kırıyordu. Annemiz bize annelik yapmadı. Tiktok videolarından ne benim, ne de babamın haberi yoktu. Kardeşim öğrenmişti dedi. Mahkeme Y.T.nin tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.

22 Eki 2023 - 10:35 - Asayiş