Mesleki Gelişim Uzman Şerif Didin; “Hedefimiz tüm kesimlere hitap etmektir"

Güneydoğu Mesleki Kapasite Geliştirme ve Eğitim Derneği Başkanı Şerif Didin Mardin Haber TV’nin konuğu oldu.

Video için play'e tıklayın

Güneydoğu Mesleki Kapasite Geliştirme ve Eğitim Derneği Başkanı Şerif Didin Mardin Haber TV’nin konuğu olarak Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi Murat Akgül’ün sorularını yanıtladı. Didin Mesleki Kapasite Geliştirme Derneğinin yaptığı projeleri anlattı.

Didin yaptığı açıklamada; Güneydoğu Mesleki Kapasite Geliştirme ve Eğitim Derneği olarak Bu ayın 25’inde sınırlı sayıda genç çiftçilerimize tarımla ilgili bir çalışma olacağını belirterek, yaptıkları çalışmaların devam ettiğini söyledi. Ayda iki defa tamamen federasyonumuz adı altında hizmetler sunduklarını açıkladı. Bu hizmetler içerisinde durumu iyi olmayan gençlere eğitim vererek eğitimini tamamladıktan sonra sertifikalandırıldıklarını söyledi. Didin; “ Şuanda kayıtlarımız devam ediyor. Ayın 25’in de uzman ekiplerimiz genç çiftçilerimize eğitim verilecek ve başarılı olanların belgeleri verilecektir. Eğitimimiz ziraat mühendisleri tarafından verilip tarımın daha etkili ve verimli nasıl olur ile ilgili hizmet verilmektedir. Mesleki eğitimlerimiz birçok dalda devam ediyor. Eğitimlerimiz tamamen profesyonel ekipler halinde veriliyor” şeklinde konuştu.

“ Hedefimiz tüm kesimlere hitap etmektir “

Didin Mesleki Kapasite Geliştirme ve Eğitim Derneğinin hedef ve amaçlarının “  Bütün kesimlere hitap etmek” diyerek amaç ve hedeflerinin anlattı. Didin yaptığı açıklamada; Mesleki Kapasite Geliştirme ve Eğitim Derneği olarak Hedefimiz tüm kesimlere hitap etmektir. Bunların bazıları; Tarım, Eğitim, Yiyecek ve İçecek ve sağlık sektörüdür. Hedefimiz bu sektörlere ara eleman yetiştirip istihdam sağlamaktır” dedi.

“Gençlerimiz için istihdam standı açıyoruz”

Didin; Mesleki Kapasite Geliştirme ve Eğitim Derneği olarak 3-4-5 Kasım ayın da gençlerimiz için stant açacağız. Standı açmamızın amacı ise istihdam ve belgelendirmelerle ilgili gençlerimizi bilgilendirip kendilerine eğitimler verip ve eğitim tamamlandıktan sonra belgelendirmektir. Bütün genç kardeşlerimizi standımıza bekleriz. Buradaki amacımız toplumsal dayanışma federasyonu olarak Mardin’in il, ilçe, mahalle fark etmeksizin bütün kesimlere ulaşmak ve gençlerimizi güzel yerlere taşımaktır” diye konuştu.

19 Eki 2023 - 13:50 - Gündem