Bütün rakipleri yenen Mardin'in genç gururu şampiyon oldu

Masa tenisi turnuvasında Merit Grup Real Mardin sporcusu Nahide Nephan bütün rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.

Daristan  Bülbül
Daristan Bülbül Tüm Haberleri

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafında düzenlenen Gençler Milli Takım Türkiye şampiyonası seçmeleri 13-15 Ekim 2023 tarihinde Konya’da yapıldı. Turnuvada Real Mardin oyuncusu Nahide Nebhan şampiyonluk kupasını aldı.

Milli Antrenör İzzettin Atasever; “Elazığ'da 30 Eylül -02 Ekim tarihlerinde yapılan Minikler bölge şampiyonasında Minik erkeklerimiz şampiyon, Minik kızlarımız final oynayarak 2. olmuşlardı, hemen ardından Konya'da Gençler Milli Takım seçmelerinde sporcumuz Nahide Nebhan Türkiye Şampiyonu olarak Mardin Masa Tenisi sprocularını Türkiye'nin gündemine oturtu. Teknik ekibimizle çok iyi çalıştık , Mardin'imizi hakettiği yere getirmek için varımızı yoğunuzu ortaya koyup en iyi şekilde temsil ettik. Gelecek hafta Türkiye Süper ligi başlayacak hem Bayanlarda hem erkeklerde Merit Grup Real Mardin Spor Kulübü olarak Mardin'imizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

 Minik sporcular. Genç sporcu Nahide Nebhanı örenk alarak yolarına devam edeceklerine inandığını belirten Atasever “büyük emekleri olan Teknik ekibimiz İbrahim Kalkan, Ayşegül Ünal, Mustafa Atasever , Halil İbrahim Gümüşe teşekkür ederim. Turnuvalara katılmamızda büyük destekleri olan Gençlik ve Spor il Müdürümüz Beytullah Birlik'e ve ekibine Mardin Masa Tenisi ailesi adına çok teşekkür ediyoruz, Merit Grup Real Mardin Spor Kulübü Başkanımız Zafer Karataş'a ve Yönetim Kuruluna Maddi ve manevi destekleri için ayrıca teşekkür ediyoruz, dedi.

Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik ise; “İlimize bu güzel başarıları kazandıran Antrenör ve sporcularımızı gönülden kutluyorum, her zaman desteğimiz gençlerimiz ile birlikte olacaktır” dedi.

17 Eki 2023 - 00:24 - Spor

Muhabir  Daristan Bülbül