Bu sıralamada Mardin başı çekiyor; İşte Mardin'i öne çıkaran o özellik...

TÜİK; verilerine göre Türkiye'nin en ucuz ve en pahalı şehirleri belli oldu. Açıklanan verilere göre Mardin bölgesinde en ucuz iken, genelde de en ucuz olan şehirler arasında yer alıyor. Bu nedenle en çok tercih edilen şehirler arasında Mardin'de en başı çeken şehirlerden biri olarak bulunuyor.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

Ekonomik kriz geçim derdini büyütürken, vatandaşların gezecekleri şehirleri de belirlemede etkili oluyor. Artan kira fiyatları, hayat pahalılığı ile beraber vatandaşın yerleşmek istediği şehri belirlemesinde de ekonomi etkili olurken, TÜİK, Türkiye'nin en ucuz ve en pahalı şehirlerini açıkladı. TÜİK verilerine göre; en çok tercih edilen şehirler arasında Mardin'de bulunuyor.  İşte Mardin'in tercih edilmesine neden olan etkenler ve Türkiye'nin en ucuz ve en pahalı kentleri...

İŞTE EN UCUZ İLLER

Yapılan araştırma ile en ucuz iller Doğu Anadolu’da görünürken, sıralama Güneydoğu Anadolu bölgesi ile devam ediyor. Ucuzluk sıralamasında bu iki bölgeyi Akdeniz Bölgesi takip ederken, en ucuz büyükşehirler arasında Konya, Gaziantep ve Şanlıurfa başı çekiyor.

İşte Türkiye'nin en ucuz illeri...


Doğu Anadolu

Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan

Güneydoğu Anadolu

Mardin, Batman, Şırnak, Siirt

Akdeniz Bölgesi

Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye

Türkiye'nin en pahalı şehirleri...

TÜİK verilerine göre; 2023 yılında Türkiye'nin en pahalı olan illeri sıralamasında birinci sırada yüzde 14,75'lik payla İstanbul yer alırken, İstanbul'u yüzde 9,4 ile İzmir, yüzde 6.62'lik oranla Ankara da üçüncü en pahalı şehir olarak belirlendi.

İŞTE EN PAHALI ŞEHİRLER

1. İstanbul

2. İzmir

3. Ankara

4. Kocaeli

5. Sakarya

6. Düzce

7. Bolu

8. Yalova

16 Eki 2023 - 00:09 - Ekonomi

Muhabir  Lokman Elik