Taziye sahiplerini arayarak para talep ediyorlar

Mardin Kızıltepe ve diğer ilçelerde taziye grupları oluşturularak olan taziyeler paylaşılıyor. Ancak taziye haberleri paylaşılırken birde başsağlığı dilekleri için telefonlar da paylaşılıyor. Bunu fırsat bilen bazı şahıslar taziye yakınlarını arayarak para talep ediyorlar. Bu tür telefonlara itibar edilmemesi istedi.

Guruplarda paylaşım yapan sayfa editörü taziye sahiplerine uyarıda bulundu.

  yapılan uyarıda, vatandaşların bu tür telefonlara itibar etmemeleri gerektiğini ifade edilerek şunlar kaydedildi.

Mardin ve bölgesinde taziye haberlerini yapan sitelerden nemalanan para koparmak isteyenler türedi. Vefat edenler üzerinden yardım talebinde bulunan kişiler, vefat edenlerin yakınlarının manevi duygularından faydalanarak yardım talebinde bulunuyor maalesef böyle sahtekarlar dolandırıcılar çoğaldı.

Dardayım, sıkıntıdayım, borçlarımı var ödemede sıkıntı çekiyorum, yada sizin vefat eden yakınınıza borcum vardı, para vermiştim gibi yalan dolan sahtekarlıklarla yakınlarından para talebinde bulunan bu kişilere lütfen itibar etmeyin.

Kızıltepe Taziye vefat haberlerini takip ederek vefat eden vatandaşların yakınlarını taziye günlerinde arayarak yardım talebinde bulunanlara inanmayın.”

10 Eki 2023 - 21:20 - Gündem