Yolları yapılmayınca Yardere Yarıldı

Artuklu ilçesine bağlı Yardere (Qurdise) kırsal mahallesinde yollar  çamurdan geçilemez hale geldi. Yardere sakinleri yolların  yapılması için yetkililere seslendi.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Mardin'in  Artuklu ilçesine bağlı Yardere (Qurdise) kırsal mahallesinin yolların bozuk olduğunu defalarca belirttiklerine rağmen bir sonuç alamadılar. Mahalle sakinleri kış yaklaşıyor yağan yağmurdan dolayı yolların çamurdan geçilemez hale geldiğini belirttiklerine rağmen yollar yapılmadı. Mahalle sakinleri  okullar açıldı ve çocuklarımız okula zor şartlar altında gidiyorlar. Servis ve araçlar çamurlu yollarda gitmekte zorlanıyor ve bazen çamura saplanıyor bu durumun hemen çözülmesinin ve yollara asfalt yapılması için yetkililere çağrıda bulundu.

Köylerinin yolunun yapılması için defalarca dilekçe verdiklerini, yetkililer ile görüştüklerini aktaran mahalle sakinleri,  yine bir sonuç alamadıklarını belirttiler. Yollarımız yapılmadığı için evlerimize gidip gelmekte bile zorluk çekiyoruz. Mardin'in her tarafında yol çalışması olduğu şeklinde paylaşımlar yapılıyor ama sıra bizim köye gelince tek bir çalışma göremiyoruz. yolların yapılmasını istiyoruz. Biz bu çamurlu yollardan bıktık lütfen birileri bizim sesimizi duysun ve yollarımızı yapsınlar.” dedi

07 Eki 2023 - 17:03 - Yaşam

Muhabir  Bayram Kerimoğlu