Mardin'de Yeniyol Caddesi Artık Yok!

Mardin Artuklu ilçesi Yeniyol Caddesi üzerinde sürdürülen doğalgaz çalışmalarının ardından ortada cadde diye bir şey kalmadı, yeni adı Eskiyol oldu!

Daristan  Bülbül
Daristan Bülbül Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Mardin'in Artuklu ilçesinde bulunan Yeniyol Caddesi üzerinde bir süreden bu yana devam eden doğalgaz hattı çalışmaları sürüyor. Çalışmalar sırasında cadde üzerinde boydan boya kazı çalışmaları yapılırken, devam eden çalışma sırasında ortaya yayılan toz ise hem evlerinde oturan vatandaşları hem de iş yerlerinde ekmeğini çıkaran esnafları çileden çıkardı.

Çalışmaların devam ettiği Yeniyol Caddesi üzerinde kazı çalışmaları da sürüyor. Kazı çalışmaları nedeniyle adeta köstebek yuvasına dönen Yeniyol Caddesinde araçlar ilerlemekte zorluk çekerken, çukurları bir cambaz misali aşmaya çalışıyor.

Mardin Artuklu ilçesinde düne kadar en temiz yol ve cadde olmasıyla bilinen neredeyse çukuru dahi bulunmayan Yeniyol Caddesi, çalışmaların ardından tüm özelliklerini kaybetti. Vatandaşların bu nedenle "Burası artık Eskiyol Caddesi" dediği cadde üzerindeki çalışmaların ne zaman biteceği ise bilinmiyor. 

Vatandaşlar çalışmaların bir an önce bitirilerek, caddenin eski haline getirilmesini talep ederken, "Bu yolu artık yama yaparak düzeltemezler. Bütün asfaltın kaldırılıp, ilk günkü hale getirilmesi gerekiyor" dediler. 

05 Eki 2023 - 09:38 - Yaşam

Muhabir  Daristan Bülbül