Kamuya dev personel alımı! Ticaret Bakanlığı duyurdu, 81 ile yüzlerce memur alınacak

Kamuya memur alımları hız kesmeden devam ediyor. Ticaret Bakanlığı ÖSYM aracılığındaki merkezi yerleştirme sistemiyle bin 500 kadrolu memur istihdamı için harekete geçti. Çalışmalar devam ederken personel alımları 81 ile yönelik olacak.

Kamuya personel alımları devam ediyor. 81 ilde memur alımları başlıyor. Ticaret Bakanlığı  personel alımı için harekete geçti. Taşra teşkilatına 1500 memur alımı gerçekleştirecek. 

Ticaret Bakanlığı sosyal medya hesabından personel alımına ilişkin duyuru yaptı. Bakanlık açıklamasında, "81 ilimizin tamamında görevlendirilmek üzere, ÖSYM aracılığıyla merkezi yerleştirme sistemi ile 1.500 adet kadrolu memur istihdamı için çalışmalarımızı tamamladık, 2023 yılı içerisinde alım sürecini sonuçlandırmayı hedefliyoruz." ifadelerine yer verildi. 

81 İL İÇİN MEMUR ALIMI YAPILACAK

İstihdam edilecek memurların 81 ilde görevlendirileceğini bildiren bakanlık şunları kaydetti:

“Bakanlığımızca, 81 ilimizin tamamında görevlendirilmek üzere, ÖSYM aracılığıyla merkezi yerleştirme sistemi ile 1500 kadrolu memur istihdamı için çalışmalarımızı tamamladık. 2023 yılı içinde alım sürecini sonuçlandırmayı hedefliyoruz. Aramıza yeni katılacak çalışma arkadaşlarımızla daha etkin bir piyasa denetimi yapmayı, stokçuluk, güvensiz ürün ve fahiş fiyat artışları gibi vatandaşlarımızın mağduriyetine yol açan haksız ticari uygulamalarla mücadelemizi artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bir kısmını gümrük kapılarımızda görevlendireceğimiz yeni arkadaşlarımızın gümrük işlemlerinin hızlanmasına da önemli katkılar sağlayacağını değerlendiriyoruz.”

01 Eki 2023 - 11:45 - Ekonomi