Bekçi alım şartları açıklandı

Bekçi alımı başvuru şartları açıklandı! 18-35 yaş arası dikkat! İŞKUR 81 ilde Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarına başladı!

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları, İŞKUR tarafından Ekim ayında duyuruldu ve milyonlarca vatandaş tarafından bekleniyordu. Başvuru yapmayı düşünen kişiler için gerekli şartlar ve detaylar açıklandı. İşte başvuru yapmak isteyenlerin bilmesi gerekenler:

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarına başvuru yapmak isteyen kişilerin öncelikle İŞKUR kaydı olmalıdır. İŞKUR kaydı olan kişiler, Açık İş İlanları bölümünden ilanlara ulaşabilir ve başvuru yapabilirler. Siz de bu fırsatı değerlendirerek Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak görev yapmak istiyorsanız, başvuru şartlarına uygunluğunuzu kontrol edip İŞKUR üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

Ekim ayının sonunda yayımlanan personel alım ilanlarına göre, Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için başvurular başlamış durumda. Hangi illerde alım yapılacağına dair detaylar da ilanlarda belirtilmiştir.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak isteyen kişilerin başvuru yapabilmeleri için aşağıdaki şartları sağlamaları gerekmektedir:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, b) En az lise veya denk bir okuldan mezun olmak, c) En az 167 cm boyunda olmak, d) Beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak, e) Başvuru yapılan il sınırları içinde son bir yıl veya daha uzun süredir ikamet ediyor olmak, f) Askerlik görevini tamamlamış olmak, g) Başvuru tarihinde 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, h) Ağır hapis cezasından hükümlü olmamak, i) Türk toplumunda kötü şöhretli tanınmamak, j) Kamu haklarından mahrum olmamak ve kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası almamış olmak, k) Memuriyete engel bir durumu olmamak, l) Silah taşıma veya silahlı görev yapmama engeli olmamak, m) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği'nde belirtilen şartları taşımak, n) Kötü ahlaka aykırı faaliyetlerde bulunmamak ve suçlu durumda olmamak, o) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmemiş olmak, p) Sağlık Yönetmeliği hükümleri dışında polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, r) Terör örgütleri ile ilgili herhangi bir olumsuz kaydının olmaması, s) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak, t) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarına başvuru yapmak isteyen kişilerin öncelikle İŞKUR kaydı olmalıdır. İŞKUR kaydı olan kişiler, Açık İş İlanları bölümünden ilanlara ulaşabilir ve başvuru yapabilirler. Siz de bu fırsatı değerlendirerek Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak görev yapmak istiyorsanız, başvuru şartlarına uygunluğunuzu kontrol edip İŞKUR üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımları ve İş İlanları

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları, İŞKUR tarafından düzenlenen iş ilanları aracılığıyla duyurulmaktadır. Bu alımlara başvurmak isteyenler için önemli bilgiler ve adımlar bulunmaktadır.

İŞKUR Üzerinden Alım İlanlarına Ulaşma

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları gibi farklı meslek gruplarına yönelik iş ilanlarına ulaşmak için İŞKUR'un resmi internet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. İŞKUR'un internet sitesinde bulunan "İş Arayan" bölümünden kaydınızı oluşturabilir ve ilanları inceleyebilirsiniz. İşte bu adımları takip ederek İŞKUR üzerinden alım ilanlarına ulaşabilirsiniz:

İŞKUR Üyeliği: Öncelikle İŞKUR'un resmi internet sitesine gidin. Eğer daha önce bir üyeliğiniz yoksa, "İş Arayan" bölümünden ücretsiz olarak üye olun. Kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi girdikten sonra kaydınızı oluşturun.

İş İlanları: Üyeliğiniz oluştuktan sonra, "İş İlanları" bölümüne gidin. Burada meslek, şehir veya ilçe gibi tercihlerinizi belirleyerek alım ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımları: İş arama tercihlerinizi yaparken "Çarşı ve Mahalle Bekçisi" gibi belirli bir meslek veya pozisyon arayışını seçebilirsiniz. Bu şekilde sadece bu alımlara ait ilanları görüntüleyebilirsiniz.

Başvuru: İlgilendiğiniz bir ilanı bulduğunuzda, başvuru şartlarını ve detaylarını dikkatlice inceleyin. Başvurmak istediğiniz ilana tıkladığınızda başvuru yapmak için gerekli adımları takip edebilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarına başvururken genellikle aşağıdaki belgeler istenmektedir:

Kimlik belgesi (T.C. kimlik numarasını içeren resmi kimlik)

Diploma veya mezuniyet belgesi (en az lise veya dengi okul mezuniyeti gerektiren pozisyonlar için)

Askerlik durumunu gösteren belge

Adli sicil kaydı (genellikle olumsuz bir sicil kaydı bulunmamalıdır)

Sağlık raporu (Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği'ne uygun olarak alınmış sağlık raporu)

İkametgah belgesi

Nüfus cüzdanı fotokopisi

30 Eyl 2023 - 22:53 - Gündem