Hastane başhekimi koronavirüsten hayatını kaybetti

TTB, Başhekim Dr. Ersin Mahmutluoğlu'nun Covid-19 ile uyumlu klinik bulgularla tedavi gördüğü hastanede öldüğünü açıkladı. TTB, PCR testi negatif olup ancak klinik ve radyolojik olarak Covid-19 ile uyumlu vakalarda artış yaşandığına dikkat çekti.

Türk Tabipler Birliği (TTB), Adana Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu, tedavi gördüğü hastanede öldüğünü açıklayarak Eris varyantına ilişkin uyarıda bulundu.

TTB'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Mahmutluoğlu'nun Covid-19 ile uyumlu klinik bulgularla tedavi gördüğü ifade edildi.

Covid-19 ile uyumlu vakalarda artış yaşandığına dikkat çeken TTB, açıklamasında, "Eris varyantına karşı koruyuculuğu yüksek aşıların kullanıma girmesine yönelik girişimler en kısa sürede yapılmalı" uyarısında bulundu.

'KAPALI ORTAMLARDA MASKE, BİZİ VE SEVDİKLERİMİZİ KORUYACAKTIR'

TTB'nin açıklamasının tamamı şöyle:

"Covid-19 PCR testi negatif olmakla birlikte klinik ve radyolojik olarak Covid-19 ile uyumlu vakalarla karşı karşıya kalınma sıklığı artış göstermektedir.

Adana Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu, Covid-19 ile uyumlu klinik bulgularla tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. Meslektaşımızın yakınlarına başsağlığı diliyor ve tekrarlıyoruz:

Eris varyantına karşı koruyuculuğu yüksek aşıların kullanıma girmesine yönelik girişimler en kısa sürede yapılmalı; el yıkama alışkanlığının korunması, kamusal alanların temizliğinin sağlanması, kapalı ve kalabalık alanlarda ve sağlık kurumlarında maske kullanılması, doğru bilgilerin şeffaf bir biçimde paylaşılması gibi halk sağlığı önlemleri alınmalıdır.

Unutmayalım; kapalı ortamlarda maske, bizi ve sevdiklerimizi koruyacaktır." 

30 Eyl 2023 - 19:45 - Sağlık