Yağışlar başladı: Yağmur, fırtına, dolu...

Birçok kentte 2 gündür etkili olan yağmur yüksek kesimlerde yerini dolu yağışına bıraktı. Bazı yerlerde sel meydana geldi.

+3
Video için play'e tıklayın

Merkez Dikme köyü mevkiinde yağan dolu bir anda etrafı beyaza bürüdü. Dikme köyü mevkiin de araziler beyaz örtüyle kaplanırken, o anlar bir sürücünün cep telefonuyla an be an kaydedildi.

Cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde, yağan dolu sonra tarım arazilerin beyaz örtüye bürünmesi yer alıyor.

Öte yandan Meteoroloji 16. Bölge Müdürlüğü sağanak yağmur uyarısında bulunmuştu. Kars’ta yağışlı hava aralıklarla devam ediyor.

Sakarya’da sağanak yağış etkili oldu. Aniden bastıran ve kısa süren sağanak, Serdivan ve Adapazarı ilçelerinde dakikalar içerisinde birçok caddeyi sular altında bıraktı. Adeta bardaktan boşalırcasına yağan yağmura dışarıda hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar sığınacak yer aradı. Bazı cadde ve sokaklar adeta göle dönerken, trafikte sürücüler de zor anlar yaşadı.

Kocaeli'de Yağış sebebiyle günlük yaşam olumsuz etkilenirken zaman zaman trafik yoğunluğu da oluştu. Yağmura hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar, koşarak binaların altına sığındı. Zaman zaman da şimşeklerde çaktı. Yağış sebebiyle alışveriş mağazasında bulunan eşyalarda sular altında kaldı. Yağmura yakalan Kamer Karan, "Kocaeli’de beklenen yağmur geldi. Sel derecesinde yağmur var. Yağmura hazırlıksız yakalandık, ıslandık" dedi.

30 Eyl 2023 - 17:46 Kocaeli- Gündem