Jindar Üşenmez'den Kerimoğlu hakkında zehir zemberek açıklama

DEVA Partisi'nden istifa ettiğini duyuran Jindar Üşenmez'in açıklamasına karşı bir açıklama ile cevap veren DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Kadir Kerimoğlu'nun "Arkadaşımızın bu fesihten haberi yoktur" açıklaması sonrası Jindar Üşenmez zehir zemberek bir açıklama yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

DEVA Partisi Mardin İl Başkan Yardımcısı Jindar Üşenmez, partideki görevlerinden istifa ettiğinin açıklamasının ardından DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Kadir Kerimoğlu, Üşenmez'in partide herhangi bir görevi olmadığını, DEVA Partisi Genel Merkezi tarafından 2 ay önce görevden alındığını açıkladı. Kadir Kerimoğlu açıklamasında "İsmi geçen Jindar Üşenmez arkadaşımız bir önceki yönetim de il başkan yardımcısı idi benim il başkanı olduğum yönetim ile alakası yoktur. Eski il başkanımız Mesut Aydoğan başkanlığındaki yönetimimiz 08/07 2023 tarihinde genel başkan ve genel merkez yönetim kararı ile feshedilmiştir. Fakat Arkadaşımızın bu fesihten haberi yoktur" dedi.  

Kadir Kerimoğlu'nun "Arkadaşımızın bu fesihten haberi yoktur" sözleri üzerine Jindar Üşenmez yeni bir açıklama daha yaptı. Üşenmez, zehir zemberek açıklamasında DEVA Partisi Mardin İl yönetiminin feshedildiğinin bugüne kadar açıklanmadığını, yöneticilere de bildirilmediğini belirterek, durumu "trajikomik" olarak yorumladı. 

Üşenmez'in açıklamasının tamamı şu şekilde; 

"DEVA Partisi'nin üzerine kurulduğu ilkeler olan ortak akıl, istişare ve işi ehline teslim etme ilkesi Türkiye genelindeki teşkilatlarda olduğu gibi Mardin’de de ilk günden bugüne işletilmedi. Kurucusu olduğum bu anlamda muzdarip olan tüm yönetim kurulu üyelerinin gördüğümüz kadarı ile haklı isyanına kulak tıkayan Genel Merkez yöneticilerinin, Genel seçimlere kendi logomuz ile şanımız ve adımız ile girme kararı almasına rağmen 81 il teşkilatlarının emeklerinin göz ardı edilerek CHP listelerinden girme kararı hayal kırıklığıydı. İl yönetimimizin fesih edilmiş olmasını ve bunun bugüne kadar yöneticilerimiz dahil kimseye söylenmemiş olması mevcut İl Başkanı Kadir Kerimoğlu'nun kendi iş bilmezliği mi, Genel merkez iş bilmezliği mi , yönetememezliği mi ya da Kadir Kerimoğlu'nun kendi şahsi eksikliği mi bilemeyiz. Ama 08.07.2023'te Mardin İl yönetimi feshedilmiş olduğunu şahsım DEVA Partisi üyelik dahil tüm görevlerimden ilişiğimi kestiğimi kamuoyuna açıklarken yani bugün (29.09.2023) itibari ile bir istifa haberi üzerine duydum. İstifa etmemiş olsam hiç haber verilmeyecek, bu fesihten haberdar olmayacaktık. Bu da ayrıca trajikomik bir durum. 

Şunu söyleyebilirim ki; yola çıktığımız ilkelerin sahada ve genel merkezde vücut bulmadığı ve demokrat yapımla örtüşmeyen bir yerde siyaset yapmayı sürdüremeyeceğimi kamuoyuna bildirmek isterim. İstifa açıklamamda dile getirdiğim gönül bağımın devam edeceği yönündeki sözlerim ne yazık ki, Kadir Kerimoğlu'nun açıklamasıyla beraber geçerliliğini yitirmiştir. Bu açıklamanın gönül bağımın da koparılma açıklaması olduğunu bildirmek isterim. Kimse ile şahsi bir meselem olmadığı, meselemin ilkeler olduğunu, Mardin İl Başkanlığı'nın yaptığı açıklamaya cevaben paylaşmak isterim. Saygılarımla..."

29 Eyl 2023 - 23:30 - Politika