Mardin'i savaş alanına çeviren TIR şoförü ile ilgili karar verildi

Mardin'de dün polisin ateş açarak durdurduğu ve şehri savaş alanına çeviren TIR'da 11 kilogram esrar maddesi olduğu ortaya çıktı, şoför tutuklandı.

Cemal Çetin
Cemal Çetin Tüm Haberleri

Olay;  Artuklu ilçesi  Kızıltepe kavşağında dün meydana geldi.  Mardin’de durumundan şüphelenilen TIR, polisin "dur" ihtarına uymadı. Bunun üzerine polisin ateş açması sonucu lastiği patlatılan araç orta refüje çıkarak durdurulabildi. 47 ACT 489 plakalı TIR’da kaçak malzeme taşındığından şüphe edilirken TIR dorsesinde ne olduğuna dair ise herhangi bir bilgilendirme yapılmadı.

TIR'ın lastiğinin patlatılması sonrası TIR birden fazla araca da çarptı. Bu nedenle meydana gelen kazalarda şans eseri kimseye bir şey olmazken, ortalık savaş alanına döndü. TIR sürücüsü ise gözaltına alındı. 

Olay sonrası gözaltına alınan TIR şoförünün ifade işlemleri tamamlandı. TIR dorsesinde 11 kilogram esrar maddesi olduğu tespit edildi. İfade işlemleri tamamlanan sürücü adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından TIR sürücüsü tutuklama istemiyle sulh ceza hâkimliğine sevk edildi. 

Hakimlik TIR sürücüsünün tutuklanmasına karar vererek cezaevine gönderdi.

Sürücünün samimi itiraflarda bulunduğu öğrenilirken, uyuşturucu maddesi olan esrarı Diyarbakır'dan yüklediği, yapılan ihbar üzerine Mardin girişinde durdurulmak istenmesi üzerine kaçmaya başladığı öğrenildi. Kaçmasının üzerine Mardin Kızıltepe kavşağında polisin lastiklerine ateş etmesi sonucu durdurulan TIR sürücüsü ortalığı savaş alanına çevirmişti. Aralarında bir polis aracının da olduğu en az 10 araç olayda zarar gördü.

28 Eyl 2023 - 12:11 - Asayiş

Muhabir  Cemal Çetin