Mardin'de polisin ateş açarak durdurduğu TIR'da ne çıktı?

Mardin'de Artuklu ilçesinde dün polisin ateş açarak lastiklerini patlaması sonucu refüje çıkarak durdurulan TIR'da ne çıktığı merak konusu oldu. Valilik ve Emniyet ise şu ana kadar açıklama yapmadı.

Cemal Çetin
Cemal Çetin Tüm Haberleri

Olay; Artuklu ilçesi Kızıltepe kavşağında dün meydana geldi. Mardin’de durumundan şüphelenilen TIR, polisin "dur" ihtarına uymadı. Bunun üzerine polisin ateş açması sonucu lastiği patlatılan araç orta refüje çıkarak durdurulabildi. 47 ACT 489 plakalı TIR’da kaçak malzeme taşındığından şüphe edilirken TIR dorsesinde ne olduğuna dair ise herhangi bir bilgilendirme yapılmadı.

TIR'ın lastiğinin patlatılması sonrası TIR birden fazla araca da çarptı. Bu nedenle meydana gelen kazalarda şans eseri kimseye bir şey olmazken, TIR sürücüsü gözaltına alındı. 

Olay sonrası gözaltına alınan TIR şoförünün ifade işlemleri tamamlandı. TIR şoförünün adliyeye sevk edilmesi beklenirken TIR'da ne çıktığı merak konusu oldu. Ancak Valilik ve Emniyet ise şu ana kadar açıklama yapmadı. 

Kimi iddialara göre; TIR'da kayda değer herhangi bir malzeme çıkmadı. Ancak bazı iddialara göre ise; TIR'da 10 kilogram uyuşturucu madde bulundu. 

28 Eyl 2023 - 10:46 - Asayiş

Muhabir  Cemal Çetin