Yardere'de bozuk yolların yapılması istendi

Artuklu ilçesine bağlı Yardere (Kurdise) kırsal mahallesinde "güvenlik" gerekçesiyle yapılmadığı belirtilen yolların yapılması için mahalle sakinleri çağrıda bulundu.

Yardere'de bozuk yolların yapılması istendi
Video için play'e tıklayın

Mardin'in Artuklu ilçesine bağlı Yardere (Kurdise) kırsal mahallesinin bozuk olan yolları yıllardan bu yana yapılmadı. Mahalle sakinleri yazın toz toprak içinde kalırken, kış mevsiminde ise çamur içinde gitmek zorunda kalıyor. Mahalle sakinleri yapılmayan yollarının yapılması için çağrıda bulundu. Köylerinin yolunun yapılması için defalarca dilekçe verdiklerini, yetkililer ile görüştüklerini aktaran mahalle sakinleri, her defasında kendilerine " güvenlik" gerekçesi ile yolların yapılamadığının aktarıldığını bildirdi. 

Mahalle sakinleri yıllardan bu yana yolların yapılması için mücadele ettiklerini ancak sonuç alamadıklarını dile getirirken, "Köyümüzün yolu yapılmıyor. Her seferinde güvenlik nedeniyle yapılmadığını söylüyorlar. Ama biz burada yaşıyoruz. Burada herhangi bir güvenlik sorunu yok. Ama bize bu gerekçeyi bildiriyorlar. Yollarımız yapılmadığı için evlerimize gidip gelmekte bile zorluk çekiyoruz. Mardin'in her tarafında yol çalışması olduğu şeklinde paylaşımlar yapılıyor ama sıra bizim köye gelince tek bir çalışma göremiyoruz. yolların yapılmasını istiyoruz. En azından bir mucur dökülsün yollarımıza" dedi. 

Mahalle sakinleri yollarının yapılmaması durumunda imza kampanyası başlatacaklarını, imzaları gerekirse Meclise kadar götüreceklerini aktardı. 

Haber: Lokman Elik

10 Ağu 2023 - 17:30 - Asayiş