Bismil'deki husumette sevindiren haber; barıştılar

Bismil Kanaat Önderleri Derneği Barış Komisyonu kiracı ile ev sahibi arasında kira artışı nedeniyle meydana gelen husumeti barış ile sonuçlandırdı.

Büyütmek için resme tıklayın

Bismil İlçesinde ev sahibinin yakınları ve kiracı arasında yaklaşık 25 gün 1 kişinin silahla vurularak yaralanması ile çıkan husumet Bismil Kanaat Önderleri Derneği Barış Komisyonu’nun araya girmesi ile barış ile sonlandırıldı.

Bismil İlçesinde Kaya ve Nergiz Aileleri arasında silahlı yaralama neticesinde meydana gelen husumet Bismil Kanaat Önderleri Derneği Barış Komisyonu üyelerinin çabaları ile barış ile sonuçlandırıldı.

Bismil İlçesi Dumlupınar Mahallesi’nde 3 Temmuz tarihinde ev sahibi ile kiracısı arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüşmüş ve kavga neticesinde 1 kişi ağır yaralanmıştı. Bismil Kanaat Önderleri Derneği Barış Komisyonu 1 kişinin ağır yaralandığı husumeti yaklaşık 25 gün gibi kısa bir sürede barış ile sonlandırdı.

Kanaat Önderleri Derneği Üyeleri Ömer Çalın, Ali Bilmez, Vehbi Kutlay, Nufer Şen, Sabri Fidan ile Bismil Halkından İmam Molla Tahir, Molla Mehmet Gülfidan ve Sadun Fidan’ın girişimleri sonucu, Kaya ve Nergiz aileleri arasındaki husumet kan davasına dönüşmeden sulh ile neticelendi.

Barış töreni düzenlendi

Kanaat Önderleri Derneği Üyeleri üyelerinin ve ilçenin ileri gelenlerinin çalışmaları sonucunda barışmayı kabul eden taraflar için barış töreni düzenlendi. Her iki ailenin fertleri Kuran’ı Kerim’in altından geçerek yemin etti ve ardından barıştı.

Barış Komisyonu üyeleri her iki ailenin fertlerine teşekkür ettiler.

# Temmuz

31 Tem 2023 - 20:44 - Yaşam