Turistlerin bileklik fırsatçılığı: Evde kalıp, otellerde yiyip içiyorlar

Antalya'da yabancıların satın aldığı evleri haftalık kiralayan bazı turistlerin, özellikle 5 yıldızlı otellerde kullanılan renkli bileklikleri temin edip, bu tesislerde hiçbir para ödemeden hizmet aldıkları ortaya çıktı.

İngiliz Roxanne Balciunas'ın iki çocuğu ile birlikte Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bir tesise ait eski bilekliği takarak, 5 yıldızlı otelin tüm imkanlarından ücretsiz yararlandığına dair sosyal medyadan yayınladığı video sonrası; bu yöntemi birçok turistin kullandığı belirlendi. Yabancıların Türkiye'de satın aldıkları mülkleri, apart otel gibi 1 veya 2 haftalık süreyle kendi ülke vatandaşlarına kiraladığı, bu turistlerden bazılarının da otellere ait eski bileklikleri takıp, müşterisi gibi ücretsiz yiyip içtiklerine yönelik çok sayıda vaka tespit yapıldı.

Antalya'da uerleşik yabancıların aldıkları evleri yine yabancı turistlere kiralamaya başladıkları, otellerde eskiden konaklayan misafirlerin bazılarının da buraları kiralayıp, geçmişten kalan kol bantlarıyla otellere girip tüm günlerini burada geçirip, akşam bu evlere döndükleri ortaya çıktı. 

31 Tem 2023 - 09:05 - Ekonomi