Göç İdaresi Duyurdu; Suriyelilere 24 Eylül’e kadar süre verildi

Türkiye Göç İdaresi Başkanlığı, İstanbul’daki Suriyeli mültecilerin kayıtlı bulundukları şehirlere dönmeleri için 24 Eylül’e kadar süre verdi.

İstanbul'da ikamet eden Suriyelilerin, kayıtlı oldukları illere dönmeleri için tarih verildi. Bugün Göç İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada "İstanbul ili dışında kayıtlı olmasına rağmen hâlihazırda İstanbul ilinde ikamet eden geçici koruma kapsamındaki Suriye uyruklu yabancıların kayıtlı oldukları illere 24 Eylül 2023 tarihine kadar dönmeleri gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

İstanbul Valiliği'nin internet sitesinden duyurulan açıklamada, şöyle denildi:

"İstanbul ili dışında kayıtlı olmasına rağmen hâlihazırda İstanbul ilinde ikamet eden geçici koruma kapsamındaki Suriye uyruklu yabancıların kayıtlı oldukları illere 24 Eylül 2023 tarihine kadar dönmeleri gerekmektedir.

Söz konusu Suriye uyruklu yabancılara, 24 Eylül 2023 tarihine kadar İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğüne başvurmaları halinde, kayıtlı oldukları illere dönmek üzere yol izin belgesi verilecektir.

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle, depremden etkilenen illerden gelen ve kendilerine daha önce yol izin belgesi verilen geçici koruma kapsamındaki Suriye uyruklu yabancıların ikinci bir duyuruya kadar kalışlarına izin verilecektir."

29 Tem 2023 - 19:04 - Gündem