Mardin'deki Sıcaklarla Binalardaki Klima Görüntüleri Dikkat Çekti

Artan kavurucu sıcaklarla birlikte ev ve iş yerlerindeki klima sayıları da artmış durumda. Eskiden ele düşmeyen klimalar artan sıcaklarla birlikte her evde birden fazla sayıda görülmeye başladı. Mardin'de çekilen bir binanın görüntüsü de dikkat çekenler arasında.

Büyütmek için resme tıklayın

Artan kavurucu sıcaklarla birlikte ev ve iş yerlerindeki klima sayıları da artmış durumda. Eskiden ele düşmeyen klimalar artan sıcaklarla birlikte her evde birden fazla sayıda görülmeye başladı. 

Dünya da aşırı üretimle  birlikte kavurucu sıcaklar daha da artacak

Bilim insanlarına göre, karbon ve sera gazı emisyonlarının neden olduğu ısınma nedeniyle son sıcak dalgaları artık olağandışı olaylar değildir. Karbon salınımı hızla azaltılmazsa gelecekteki sıcak hava dalgaları daha sıcak  ve daha yaygın olacak. Aşırı üretimle birlikte karbon gazının salımıyla beraber atmosferdeki yoğunluğun artmasına neden olur. Aşırı karbon salınımı atmosferde sera etkisi yaratır. Sera etkisi atmosfer için çok kötü bir gazdır Çünkü sera etkisi sera gazları atmosferin iç yüzeyini kaplar ve güneşten gelen ışınların geri yansımasını engeller,bu nedenle  bu süreç dünyanın ortalama sıcaklığının yükselmesine ve aşırı sıcak hava dalgalarına neden olur. Kavurucu hava sıcaklığıyla birlikte eskiye göre klima kullanımı artmış ve her evde bir tane klima varken şimdi ise hemen hemen her odada klima kullanılıyor.

Fotoğraf ve Haber: Bayram Kerimoğlu

# son, haber

28 Tem 2023 - 12:01 - Yaşam