Mardin İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Mardin İl Koordinasyon Kurulu 2023 Yılı 3. Toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Kamu kaynaklarının etkin ve verimli bir biçimde kullanılması, koordinasyonu gerektirecek hususların görüşülerek gerekli tedbirlerin alınması amacıyla düzenlenen 2023 yılı 3. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş'ın başkanlığında yapıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya; İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kurumların Bölge ve Şube Müdürleri ile kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, toplantının açılışında yaptığı açıklamada;

‘’Mardinimiz tarih, turizm, ticaret ve tarım şehridir. İlimizde gerçekleşen ve yapılması planlanan tüm projeler hassasiyetle ilerliyor. Tüm kurumlarımızın yapılan hizmetlerde uyumlu çalışmasını önemsiyoruz. Hayata geçirilen hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum‘’ dedi.


Kurumların yatırım ve koordinasyon raporlarının değerlendirilmesinin yanı sıra koordinasyon gerektiren hususların da tüm ayrıntılarıyla ele alındığı toplantının Mardin’e hayırlı olmasını dileyen Vali Demirtaş, dönem itibarıyla belediye ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 479 projenin uygulandığını kaydetti.

İl genelinde yürütülmekte olan projelerin toplam tutarının 40 milyar 761 milyon 384 bin lira olduğunu dile getiren Vali Demirtaş, 58 projenin tamamlandığını, 221 projenin devam ettiğini, 200 projenin ise etüt aşamasında olduğunu dile getirerek 2023 yılı 2. dönem sonu itibarıyla 1 milyar 205 milyon 268 bin lira harcama yapıldığını aktardı.

Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi.

27 Tem 2023 - 16:22 - Gündem