Mardin'de 7 ilçede 135 mahalle karanlığa gömülecek

DEDAŞ tarafından yapılan açıklamada 7 ilçede 135 mahallede elektrik kesintileri yapılacağı duyuruldu.

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada Derik, Kızıltepe, Artuklu, Nusaybin, Ömerli, Yeşilli, Mazıdağı ilçelerinde 19 Temmuz ile 24 Temmuz tarihleri arasında elektrik kesintileri yapılacağını duyurdu. DEDAŞ açıklamasında "bakım-onarım" yapılacağı gerekçe gösterilirken, kesintilerin saat 08.00 ile 18.00 arasında süreceği belirtildi. Kesintilerin 135 mahallede kesinti yapılacağını duyurdu. 

DEDAŞ kesinti yapılacak mahalleleri şu şekilde sıraladı;

" DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Sistem İşletme Yöneticiliği tarafından bildirilmiştir.

Dikmen- I Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F20 Derik fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 19.07. 2023 günü 08:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Derik İlçesinden; Adak, Akçay, Alagöz, Aydınlar, Aşağımezra, Bahçelievler, Ballı, Bayırköy, Bayraklı, Bozbayır, Bozok, Böğrek, Demirli, Derinsu, Dumanlı, Dumluca, Düztaş, Dikmen, Hisaraltı, Ilıca, Issıç, Kayacık, Konuk, Koçyiğit, Kuruçay, Kuşçu, Pınarcık, Pirinçli, Subaşı, Söğütözü, Zeytinpınar, Çağıl, Çukuısu, Üçtepe ve Şahverdi Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Kızıltepe-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F15 Şenyuıl ve Fİ 6 Akalın fiderleri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 20.07.2023 günü 08:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Akalın, Akyüz, Aslanlı, Beşevler, Büyüktepe, Çamlıdere, Dora, Doyuran, Eşme, Fındıktepe, Gözlüce, Gümüşdere, Harmandüzü, Haznedar, Hocaköy, Işıkören, Kengerli, Koçlu, Sarıca, Sevimli, Şenyurt, Tanrıverdi, Yaşarköy, Yenikent, Yurtözii ve Ziyaret Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Mardin-l Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F4 Sulak fideri ana hattında 1. ve 2. seviye bakım birimi ekipleri tarafınca yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları nedeniyle 20.07.2023 günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Altuklu İlçesinden: Ahmetli, Ambar, Aytepe, Aşağıyeniköy, Dara, Düzlük, Esentepe, Güneyli, Saraçoğlu, Sulak, Tandır, Tilkitepe, Yardere, Yenice, Yeniköy Yukarıyeniköy Mahalleleri; Nusaybin İlçesinden: Yandere Mahallesi; Ömerli İlçesinden: Sulakdere ve Yeşilli İlçesinden: Alıçlı Mahallesi elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Etifosfat Trafo Merkezi barası ile irtibatlı Fİ Yağmur fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafinca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 22.07.2023 günü 08:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çahşmalar doğrultusunda Mazıdağı İlçesinden; Atalar, Ekinciler, Evciler, Gümüşpınar, Konur, Meşeli, Sağmal, Tanrıyolu, Ulutaş, Yalınağaç, Yağmur, Çayönü, Ürünlü, İkisu ve Şanlı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Etifosfat Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F5 Tarımsal Sulama fıderi üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 22.07.2023 günü 08:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Mazıdağı İlçesinden; Tanrıyolu Mahallesindeki Özel Trafolar, Ulutaş ve Yağmur Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Etifosfat Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F4 TRT Çınar fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 25.07.2023 günü saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Mazıdağı İlçesınden; Karaalanı, Gürgöze, Ömürlü, Arıköy, Ortaklı, Yukarı Konak, Yeşilköy, Duraklı, Kebapçı, Derecik, Aksu, Tarlacık, Kemerli, Bahçecik, Şenyuva, Engin, Dikyamaç, Yaprak Başı ve Düzova Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Mardin- I Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F3 Akıncı fideri üzerinde bulunan trafolarda özel müşteriler ekipleri tarafınca yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 24.07.2023 günü 08:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Artuklu İlçesinden; Akıncı, Alakuş, Arpatepe, Buğday, Dibektaş, Hüyüklü, Karademir, Kuyulu, Küçükköy, Nur (Akıncı), Ortaköy, Yukarıaydınll, Yukarıhatunlu, Çalışlı, Çatak, Çıplaktepe, Çukuryurt Mahalleleri ve Yeşilli İlçesinden; Zeytinli Mahallesi elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

19 Tem 2023 - 10:25 - Asayiş