Mardin'e 7 yeni savcı ve hakim atandı, 5 savcı ve 8 hakim Mardin'den gönderildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayınlanırken Mardin’e 7 Cumhuriyet Savcısı ile 7 hakim atanması yapıldı. 5 savcı ve hakim ise Mardin'den gönderildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından, Adli ve İdari Yargı 2023 Yılı Ana Kararnamelerine ilişkin çalışmalar, 17 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlandı. Hakim ve savcı yer değişikliği atamaları ile 3 bin 36’sı adli, 387’si idari yargı olmak üzere toplam 3 bin 423 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Kararnameye göre, Mardin’e 7 Cumhuriyet Savcısı ile 7 hakim atanması yapılırken Mardin’de görev yapan 5 Cumhuriyet Savcısı ile 8 Hakim ise başka illere atandı.

MARDİN'E GELENLER

Mersin Cumhuriyet Savcısı Mehmet Çıtanak, Diyarbakır Cumhuriyet Savcısı Tarık Kondur, Hatay Cumhuriyet Savcısı Adem Yıldırım, Tokat Cumhuriyet Savcısı Faruk Dedeoğlu, Tarsus Cumhuriyet Savcısı Osman Karagöz, Dörtyol Cumhuriyet Savcısı Harun Oğuz ve Salihli Cumhuriyet Savcısı Ahmet Tülüce Mardin Cumhuriyet Savcılığına atandı.

Diyarbakır Hâkimi Fatih Ağbaba, Çorum Hâkimi Öznur Çetin, Mut Hâkimi Mehmet Akif Ayaz, Isparta Hâkimi Gamze Kalender Akbulut, Batman Hâkimi Mustafa Aktan, Salihli Hâkimi Mürüvet Turan Sayın ile Karabük Hâkimi Ahmet Furkan Uygun Mardin Hâkimliğine görevine atandı.

MARDİN'DEN GİDENLER

Mardin Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Soner Kıdıman, İzmir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına, Mardin Hakimi İsmail Günaydınoğlu Aydın Hâkimliğine, Mardin Hakimi Merve Hilal Alemdaroğlu Akar İzmir Hâkimliğine, Mardin Hakimi Zahide Akay Ankara Hâkimliğine, Mardin Hakimi İbrahim Ak, Manisa Hâkimliğine, Mardin Hakimi Gülşen Kıdıman İzmir Hâkimliğine, Mardin Hakimi Ahmet Erdemircan Bursa Hâkimliğine, Mardin Hakimi Zeynep Aydın Öztürk Balıkesir Hâkimliğine, Mardin Hakimi Burcu Eldoğan Denizli Hâkimliğine atandı.

Mardin Cumhuriyet Savcısı Necati Karaca Balıkesir Cumhuriyet Savcılığına, Mardin Cumhuriyet Savcısı Oğuz Saylam Bodrum Cumhuriyet Savcılığına, Mardin Cumhuriyet Savcısı Yeşim Civan Altıok Yalova Cumhuriyet Savcılığına, Mardin Cumhuriyet Savcısı Özgür Öztürk Balıkesir Cumhuriyet Savcılığına, Mardin Cumhuriyet Savcısı Melih Eldoğan Denizli Cumhuriyet Savcılığına atandı.

18 Tem 2023 - 09:41 - Asayiş