Mardin’deki Elektrik Kesintileri Meclis Gündeminde

Mardin’de yaşanan elektrik kesintileri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getirildi. Meclis Genel Kurulu’nda söz alan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, DEDAŞ ve TEİAŞ’ın hanelerde, tarım alanlarında ve sanayi bölgelerinde elektrikleri kesmesine sert tepki gösterdi.

Elektrik kesintilerinin mağduriyete yol açtığını söyleyen DEVA Partili Ekmen, “Devletin adli ve idari kolluk güçlerini âdeta kendi kolluk gücü gibi kullanan dağıtım firması, düzensiz kesintilerle tarımsal sulamada, evsel ihtiyaçlara ve son olarak OSB’de büyük kesintiler ve mağduriyetler yaratmıştır. Bu mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi ancak Enerji Bakanlığının konuya bütüncül yaklaşımıyla mümkün olacaktır. Bu vesileyle Enerji Bakanını bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Ne olmuştu?

Sıcaklığın yaklaşık 40 dereceye ulaştığı Mardin’de yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşlar DEDAŞ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Kesintilerin tarımsal sulama zamanında meydana gelmesinin üretime zarar verdiği öne sürülmüştü. Ayrıca TEİAŞ’ın OSB’deki elektriği kesmesi nedeniyle gıda ve tekstil üreten fabrikalar enerjisiz kalmıştı.

16 Tem 2023 - 15:20 - Politika