Mardin, Siirt, Şırnak, Van, Batman, Bitlis ve Muş dikkat! Evlere takır takır girmeye başladılar

Türkiye'de özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesinde havaların ısınmasıyla birlikte yılanlar da daha fazla gölge yer aramaya başladı. Siirt'te bir eve giren yılan da ev halkını panik ve çaresiz şekilde bıraktı. Olay yerine gelen ekipler yılanı kontrol altına almayı başardı.

Alınan bilgiye göre, Yeni Mahallede bulunan Ş.A’ya ait iki katlı eve yılan girdi. Yılanı fark eden vatandaş, durumu itfaiye ekiplerini bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen Siirt Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri, yılanı yakalayarak doğaya saldı.

Sıcaklıkların ülkemizde bastırmasıyla beraber yılanlar git gide artmaya başladı. Yuvalarından çıkan yılanlar Güneydoğu Anadolu bölgesinde kendilerine gölgelik yer ararken evlere girmeye başladı. Siirt’te ise korkutan manzaralar meydana gelirken yılanı evinde gören ev sahibi çaresiz kaldı.

DOĞAYA SALINDI  

Yeni Mahallede bulunan Ş.A’ya ait iki katlı eve yılan girdi. Yılanı fark eden vatandaş, durumu itfaiye ekiplerini bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen Siirt Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri, yılanı yakalayarak doğaya saldı. 

KOMŞU İLLERDE DE DURUM AYNI 

Diğer yandan sadece Siirt için değil komşu iller için de durumun aynı olduğu öğrenildi. Siirt, Şırnak, Van, Batman, Bitlis, Mardin ve Muş başta olmak üzere birçok ilimizde havaların ısınmasıyla birlikte yılanlar daha serin oldukları için evlere girmeye başladı. Bu da evin içerisinde yılanlarla karşılaşan ev halkını panik ve çaresizlik içerisinde bırakıyor. 

15 Tem 2023 - 22:28 Siirt- Asayiş