Pazarda durum kötü: Esnaf da dertli vatandaş da

Mardin Artuklu’da semt pazarına giden vatandaş pahalılıktan dert yanarken pazarcı esnafı da satış yapmamaktan şikayetçi. 

Video için play'e tıklayın

Artuklu 13 Mart Mahallesinde her kurulan semt pazarında esnafın da tadı yok pazara gelen vatandaşın da. Fiyatların pahalı olduğundan dert yanan vatandaş alış veriş yapamadığını söylüyor. Vatandaş, eskiden 4 kilo aldığı domatesi 1 kiloya düşürmüş. Durum böyle olunca esnaf da az ürün sattığını ifade ederek akşam ürününün yarısının elinde kaldığını belirtiyor.

Alış verişi için semt pazarına geldiğini ifade eden Mehmet Düzgün, “Pazardaki fiyatlar çok kötü çok berbat insanlar bir şeyleri doğru düzgün alamıyor. millet perişan milletin sürekli geçim derdi gelecek kaygısı var. İnsanların hayatta en önemli haklarından biri gelecek kaygısının ve geçim sıkıntısının olmamasıdır. Var olan hükümet insanların gelecek kaygısını ve geçim derdini zorlamış olmasıdır. İnsanlar çok berbat bir durumda daha ne söyleyeyim? Hükümet çok kötü idare ediyor. Şu ana kadar fakirler daha fakir zenginler ise daha zengin olmuş durumda ancak hükümet bir umursamazlık içinde işçilerin, emeklilerin maaşına zam yapıyorsa da ertesi güne 1'e 3 daha fazla zam geliyor" dedi. 

Pazarda esnaflarda vatandaşlar kadar dert yandı. İsmini vermek istemeyen bir pazarcı; "Pahalıdır her şey pahalı onlar tek değil her şey mazota bağlı işçiler zaten gidiyor günlük 400-500 TL ye çalışıyor geliyor onlarda alışveriş yapıyor çıkıyor bir şey kalmıyor cebimizde. Boşu boşuna gelip gidiyoruz" sözleriyle durumu anlattı. 

13 Tem 2023 - 10:05 - Ekonomi