İran'da polis karakoluna saldırı

İran'ın güneydoğusundaki Sistan-Belucistan eyaletinin Zahidan kentinde bir karakola düzenlenen silahlı saldırıda bir polisin hayatını kaybettiği açıklandı.

İran'ın güneydoğusundaki Sistan-Belucistan eyaletinin Zahidan kentinde bir karakola düzenlenen silahlı saldırıda bir polisin hayatını kaybettiği açıklandı. İran resmi ajansı IRNA'dan aktardığına göre, Zahidan Savcısı Mehdi Şemsabadi konuya ilişkin açıklamada bulundu. Şemsabadi, sabah saatlerinde silahlı bir grubun Zahidan'da 16 Numaralı Polis Karakolu'na saldırı düzenlediğini kaydetti. Olayın ardından çıkan çatışmanın devam ettiğini belirten Şemsabadi, bir polisin hayatını kaybettiğini aktardı.

Reuters'ın aktardığına göre, İran'ın yarı resmi Tesnim Haber Ajansı da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda saldırganlardan ikisinin intihar eylemcisi olduğunu ve üzerlerindeki bombayı patlattıklarını yazarken, İran'ın devlet televizyonuna konuşan üst düzey güvenlik yetkilisi Alireza Marhemati, "İçeri girmek için el bombası kullandılar; intihar eylemi değildi" diyerek söz konusu iddiaları reddetti. 

08 Tem 2023 - 17:57 - Dünya