Berlusconi’den 33 yaşındaki sevgilisine 100 milyon euro miras

İtalya’da hayatını kaybeden eski Başbakan ve milyarder iş adamı Silvio Berlusconi, 33 yaşındaki sevgilisi Marta Fascina’ya 100 milyon euro miras bıraktı.

Haber albümü için resme tıklayın

İtalya’da geçtiğimiz ay hayatını kaybeden eski Başbakan Silvio Berlusconi’nin merakla beklenen vasiyeti ortaya çıktı.

Milyarder iş adamı Berlusconi’nin 33 yaşındaki sevgilisi Marta Fascina’ya 100 milyon euro ayırdığı belirtildi. Basına sızan vasiyet belgesine göre eski başbakan şirketlerini ise 2 eşinden olan 5 çocuğuna bıraktı. Kardeşi Paolo Berlusconi’ye de 100 milyon euro miras bıraktığı öğrenilen Berlusconi’nin ayrıca daha önce organize suçlardan hüküm giyen danışmanı Marcello Dell’Utri’ye 30 milyon euro ayırdığı kaydedildi. Berlusconi vasiyetinin sonunda ise varislerine, "Teşekkürler, hepinizi çok seviyorum" notunu bıraktı.

Berlusconi’nin partisi Forza Italia milletvekili Marta Fascina, eski başbakanla yaklaşık 3 yıldır birlikteydi. Aynı zamanda eski model olan Fascina’nın partinin geleceğinde etkili bir figür olması bekleniyor.

Silvio Berlusconi, 12 Haziran’da Milano’da tedavi gördüğü San Raffaele Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti. Başbakanlık görevine ilk kez 1994’te gelen Berlusconi, 2011 yılına kadar 4 İtalyan hükümetine başkanlık yapmıştı. Berlusconi, İtalya’nın en önemli kulüplerinden Milan’ın da başkanlığını üstlenmişti.

06 Tem 2023 - 17:42 - Dünya