Düzenli bir bahçe için 5 fikir

Bahçeli bir eviniz varsa sahip olduğunuz bu yeşil alanı en iyi şekilde değerlendirmek için birkaç püf noktaya dikkat etmeniz yeterlidir. Bahçeler pek çok amaç için kullanılabilen keyifli alanlardır ve isteğiniz doğrultusunda farklı alanlar oluşturabilmeniz mümkündür. İşte, düzenli bir bahçe için 5 fikir!

Haber albümü için resme tıklayın

 1. Bahçenin bir bölümüne barbekü alanı yapmak
 2. Yapay şömineler ile oturma alanını daha şık hale getirmek
 3. Peri LED ışıklar ile bahçeye ayrı bir hava katmak
 4. İşlevsel bahçe mobilyaları ile bahçeyi keyifli bir hale getirmek
 5. Bahçeye farklı bitki ve ağaçlar ekleyerek peyzajı desteklemek

Bu 5 fikir ile bahçenizi yüksek maliyetler olmadan yenileyebilir ve özellikle yaz ve bahar aylarında bahçenizi rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bahçe Düzenlemesi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe düzenlemesi yapmak isteyen bireyler, bu noktada daha verimli bir alan oluşturabilmek için bazı hususlara dikkat etmelidir. Eğer hayal ettiğiniz bir bahçeye sahip olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmek için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 • İlk olarak bahçenizin boyutunu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer bahçeniz küçükse büyük mobilyalardan kaçınmalı ve daha minimal tarzlarda üretilen mobilyalara yönelmelisiniz.
 • Eğer bahçenizde yeterli alan varsa salıncak ve hamak gibi ürünler ile keyifli alanlar oluşturabilirsiniz.
 • Eğer evcil hayvanınız varsa onlar için de bahçenizde bir bölüm ayırmalı ve köpek yatağı, kedi yuvası, mama kabı gibi evcil hayvan ürünleriile sevimli dostlarınız için de keyifli bir alan yaratmalısınız.
 • Bahçe alanınız büyükse kendinizi yalnızca oturma alanı ile sınırlandırmamalı, barbekü alanı, kitap okuma köşesi gibi farklı bölümler hazırlayabilirsiniz.
 • Bahçe düzenlerken tercih edeceğiniz mobilyaların mutlaka bahçe ve balkon gibi açık alanlarda kullanıma uygun olduğundan emin olmalı ve kolay deforme olmayacak ürünlere yönelmelisiniz.
 • Bahçenizdeki alanları iyi şekilde değerlendirebilmek için ise şemsiye, tente ve gölgelikler kullanabilirsiniz.

Bu hususlara dikkat ederek yapacağınız bahçe düzenlemeleri sayesinde uzun süre keyif yapabileceğiniz açık alanlar oluşturabilmeniz mümkün hale gelecektir. 

Bahçe Dekorasyon Modası

Her sene değişen moda ve tarzlar ile bahçe dekorasyonları da değişmektedir. Son zamanlarda çağla yeşili, beyaz, ahşap, bej ve lacivert renkleri bahçelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Buna ek olarak geniş bahçelerde modern şöminekullanımı artış göstermektedir. Ayrıca LED ışıklar, tavan saksıları, duvar dekorasyon ürünleri de bahçelerde yerini almaktadır. Bahçenizde tercih edeceğiniz ürünleri güncel modaya göre seçebileceğiniz gibi oldukça sade ve zamansız ürünler ile şık bir alan oluşturabilirsiniz.

Bahçe dekorasyonu için uygun mobilyalar seçerek ve dilediğiniz renklerde dekorasyon yaparak dört mevsim rahatça kullanabileceğiniz bir alan yaratmak mümkündür. Bahçenizde ihtiyacınız olan ve istediğiniz tüm ürünlere erişmek ve uygun fiyatlara satın alımlar yapmak için Vidaxl’ı tercih edebilir ve hayal ettiğiniz bahçeye sahip olabilirsiniz.

 

03 Tem 2023 - 13:00 - Ekonomi