Mardin doldu taştı, sevindirdi ama bir de diğer tarafa bakın...

Kurban Bayramı'nda Mardin ziyaretçileri ile dolup taştı, esnaf iki bayramı bir arada yaşadı, trafik kuyruğu kilometreleri buldu. Kimi sevinse de buna haklı olarak kızanlar da oldu.

Kurban Bayramı'nda Mardin ziyaretçileri ile dolup taştı. Araç trafiği adeta Mardin'i kilitledi. Mardin'de esnaf iki bayramı bir arada yaşadı. Ancak trafik nedeniyle sorunların ardı arkasının kesilmediği bu atmosferde Mardin halkı en mağdur olan taraf oldu. Haber merkezlerine geçilen haberlerde şehrin ekonomisine katkı şeklinde sunulan bu durum Mardin için ne ilk ne de son

Sadece Bayramlarda değil neredeyse her hafta kilitlenen trafik sorunu Mardin'de yaşayan halkın en büyük sorunu olmaya devam ediyor. Mardin halkı evine gidemez ya da evinden çıkamaz duruma gelirken, eğlence sektörü nedeniyle ortaya çıkan gürültü kirliliği de Tarihi Mardin'in sakinlerini çileden çıkarıyor.

Bir anlamda madalyonun iki yüzü olmasına rağmen haber merkezlerine düşen haberlerde madalyonun mali kısmı "iyi olan" şeklinde yansıyor.

Madalyonun diğer yüzü ise, bu haberlerin paylaşıldığı sosyal medya hesaplarındaki yorumlarda kendisini gösteriyor.

İşte Mardin'in öteki yüzünü gösteren bazı yorumlar;

"* Allah rızası için bu rezalete dur diyecek kimse yok mudur? insanlar kendi evlerine gidemiyor bu otopark niye faaliyete girmiyor biri bu memlekete sahip çıksın artık yeteeeeeeeer yeteeeeeeeeeeeer yeter yahu biri kalp krizi geçirse artık ona kimse müdahale edemiyecek oracıkta ölür.

* Mardin'e gelen misafirler hep perişan oluyr bir otopark sorunu bir türlu çözülemedi o yüzden gelen misafirler büyük bir zamanını yolda kaybediyor Yenişehir den Mardin'e çıkacak olan misafirlerde taksi ve dolmuslarla gidecekleri yerlere bir turlu ulasamiyorlar....Mardin'e sahip çıkılmasını istiyor belediyelerimizin çalışmasını istiyoruz.

* Bir bakan geliyor yollar tıkır tıkır işliyor yazık bu memlekete

* 15 yıl oldu otopark inşaatı bitmedi bitecek gibi de durmuyor

* Her bayram öyle oluyor çare arayın varmı yok versinler bana 1 saate çözerim"

02 Tem 2023 - 14:56 - Yaşam