Türkiye'nin en ucuz seyahati o şehirde: Tam 50, indirimli 25 kuruş

Türkiye'nin her yerinden şehiriçi ulaşıma zam haberleri gelmeye devam ederken, Silopi Belediyesi tam 50, indirimli yolculara 25 kuruş karşılığında Türkiye'nin en ucuz şehir içi ulaşım hizmetini vermeye devam ediyor.

Türkiye'nin hemen hemen her yerinden şehir içi ulaşıma zam haberleri gelmeye devam ediyor. Mardin, Diyarbakır Trabzon ve şimdi de Konya'dan gelen haberle şehir içi ulaşım ücretine yüksek miktarlarda zamlar yapıldı. Zam yapılmayan şehir neredeyse kalmazken, yıllardır zam yapılmayan tek şehir Şırnak'ın Silopi ilçesi olmaya devam ediyor. HDP'li Silopi Belediyesi 2020 yılından bu yana şehir içi ulaşıma zam yapmadı. Silopi'de şehir içi tam ücret 50 kuruş, şehir içi indirimli ücret ise 25 kuruş olarak devam ediyor.

2023 yılında birçok girdi maliyetinin artmasına rağmen Silopi'de şehir içi ulaşıma zam yapılmadı. Halen tam 50 kuruş ve indirimli 25 kuruş olarak hizmet verilmeye devam edilen ilçede, sadece kartsız biniş yapanlar 1 TL ödüyor. 

Bunun yanı sıra Jinkart hizmetiyle kadınlar da şehir içi ulaşımdan indirimli olarak faydalanıyor. 

İlçede kadınların yanı sıra öğrenciler, engelliler ve öğretmenler indirimli ulaşım hizmetinden yararlanıyor. 65 yaş üzeri ise ücretsiz hizmet alıyor. 

02 Tem 2023 - 13:23 - Ekonomi