Sadece Serinlemek İstediler: Bayram tatilinde 18 kişi boğularak can verdi

Bölge kentlerinde Bayram tatili ile birlikte pikniğe giden ve serinlemek isteyen aralarında çocukların da olduğu 18 kişi girdikleri suda boğularak can verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Aralarında Mardin'in de olduğu bölge kentlerinde Kurban Bayramı tatilinde adeta katliam yaşandı. Sadece serinlemek istedikleri için bölge kentlerinde suya giren 15 kişi boğularak can verdi. Benzer şekilde 3 kişi de Samsun'da serinlemek için girdikleri suda can verdi. Biri 19 Haziran'da yaşanan olayın dışında 9 günlük Bayram tatili sırasında 17 kişi boğularak hayatını kaybetti. En fazla olay Maraş ile Batman'da yaşandı. Sadece Maraş ve Batman'da 6 kişi hayatını kaybetti. Batman'da 3, Maraş'ta 3, Urfa'da 2, Antep'te 2, Van'da 2, Mardin'de 1, Diyarbakır'da 1, Adıyaman'da 1 kişi hayatını kaybetti. Samsun'da ise farklı tarihlerde 3 kişi boğularak hayatını kaybetti. 

Buna göre yaşanan olaylar şu şekilde;
  

* Batman’ın Sason ilçesinde Sason Çayına giren 11 yaşındaki İsmail Algan’ın cansız bedenine ulaşıldı.

* Batman Balpınar köprüsü mevkiinde suya giren 17 yaşındaki Muhammet Tatlı'nın cansız bedenine ulaşıldı. 

* Van Gölü’ne giren 7 kişiden 2’si bir daha sudan çıkmadı. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine bölgeye gelen sahil güvenlik ve deniz polisi ekipleri tarafından yapılan aramada F.E. ve M.G. isimli şahısların cansız bedenlerine ulaşıldı.

* Mardin Dargeçit ilçesine bağlı Amara (Temelli) kırsal mahallesinde 17 yaşındaki Ayşegül Seyhan, dengesini kaybederek Ilısu Baraj Gölüne düştü. Yakınlarının haber vermesi üzerine olay yerine arama-kurtarma ekipleri sevk edildi. Yapılan aramalar sonucunda Ayşegül Seyhan'ın cenazesine ulaşıldı. 

* Batman Balpınar mevkiinde meydana geldi. Balık tutmak için Balpınar mevkiinde suya giren Suriye uyruklu 16 yaşındaki Nuri Ömer, gözden kayboldu. Aramalar sonucunda cenazesine ulaşıldı. 

* Gaziantep’in Nizip ilçesinden Fırat Nehri kıyısına gelen yabancı uyruklu gençler, serinlemek için nehre girdi. Akıntıya kapılan gençlerden biri kendi imkanlarıyla kurtulurken Mustafa Nuşi (18) ile Hasan İsa (16) suda boğuldu. 

* Dicle ilçesine bağlı Şenova köyü sınırındaki Kralkızı Barajı’na giren Hasan Köymen (39), suda boğularak can verdi. 

* Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Suriye sınırında yer alan Çiçekalan kırsal Mahallesinde serinlemek için Fırat Nehri'ne giren Baran Yavuz (16) ile Müslüm Yavuz (43) kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Osman Y. (40), İbrahim Halil Y.(16) ve Osman Y.’nin (44) ise durumunun ağır olduğu öğrenildi.

* Amir Bermede, akrabalarıyla birlikte piknik yapmak için gittikleri Maraş Afşin ilçesine bağlı Aldaş Mahallesi’nde girdiği su birikintisinde boğularak hayatını kaybetti.

* Maraş Andırın ilçesi Çatak Kildenlik Şelalesi mevkiinde meydana geldi. 19 yaşındaki Erdem Güneşgörmez ve 18 yaşındaki Onur Ali Köse, şelale önündeki gölette boğularak can verdi. 

* Samsun’un Çarşamba ilçesi Hürriyet Mahallesi sahilinde Mehmet Güder ve Muharrem Semizoğlu boğularak can verdi. 

* Samsun’un Atakum ilçesinde Şükrü Akgönül (19) serinlemek için girdiği denizde can verdi. 

* 19 Haziran'da Adıyaman Kahta ilçesi Cendere Köprüsü yakınlarında Süleyman Gerez (17) ve Kadir Aluç, Kahta Çayı’na girdi. Süleyman Gezer, suda bir süre sonra gözden kaybolarak, can verdi. 

01 Tem 2023 - 23:42 - Asayiş