Mardin'de çalınan araba bulundu, hırsızlar kıskıvrak yakalandı

Mardin'de bir süredir yaşanan araba hırsızlığı vatandaşları rahatsız ederken, emniyet ekipleri yaptıkları incelemeler sonucunda hem arabaları buldu hem de hırsızları Urfa'da kıskıvrak yakaladı.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir süredir artan otomobil hırsızlığı vatandaşları rahatsız ederken, araçları çalınan vatandaşların polise başvurması sonucu hırsızlar yakalandı. Kızıltepe Asayiş Büro Amirliği görevlileri tarafından titizlikle yapılan çalışmada otomobil hırsızı iki şahıs sattıkları araç ile beraber yakalandı.


Edinilen bilgilere göre; kamera inceleme sonucunda olayı gerçekleştiren şahısların M.E.Ö ve O.D isimli şahıslar olduğu tespit edildi. Şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarda her iki şahsın da Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde ikamet ettikleri anlaşıldı. Kızıltepe Asayiş Büro Amirliği Ekipleri Ceylanpınar ilçesine geçerek şahısların ikametlerine operasyon düzenledi. İkametlerinde arama yapılan şahıslardan O.D. isimli şahıs burada yakalandı. Diğer şüpheli şahıs M.E.Ö'nün ise Viranşehir ilçesinde olduğu tespit edilerek, yeri tespoit edildikten sonra düğmeye basıldı. M.E.Ö. de burada yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheli şahıslar emniyette vermiş oldukları ifadelerinden 47 DE 162 plaka sayılı aracı Kızıltepe ilçesinden birlikte düz kontak yöntemiyle çalıştırarak çaldıklarını ve aracı Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde A.Ç’ye 5 bin TL karşılığında sattıklarını itiraf etti. Bahse konu araç Viranşehir ilçesinde Kızıltepe Asayiş Büro Amirliği görevlilerince satın alan şahısla birlikte yakalanırken, şüpheli şahıslar gerekli yasal işlemleri için adliyeye sevk edildi. 


Mahkemeye çıkarılan iki zanlı tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

06 Ağu 2022 - 11:32 - Asayiş