MSB: Pençe-Kilit operasyonunda yaralanan asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde yaralanan Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin'in hayatını kaybettiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 5 Ağustos günü yaralanarak hastaneye sevk edilen Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin'in hayatını kaybettiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:


"Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bir üs bölgemize 05 Ağustos 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen P. Uzm. Çvş. Reşat Ergin, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Bakan Hulusi Akar da MSB'nin Twitter hesabından paylaşılan mesajında, “Kahraman silah arkadaşımız, 05 Ağustos tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadelerini kullandı.

# silah

06 Ağu 2022 - 10:02 - Gündem