Bitlis Valisi: Mardin'i kıskanıyoruz

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, “Mardin’i kıskanıyoruz, milyonlarca turist ağırlıyorlar. Ama bizim tescilli eserimiz onların neredeyse iki katı” dedi.

4 gün sürecek olan "Büyük Bitlis Buluşmaları" etkinliğinde konuşan Bitlis Valisi Oktay Çağatay, “ Mardin’i kıskanıyoruz, milyonlarca turist ağırlıyorlar. Ama bizim tescilli eserimiz onların neredeyse iki katı” dedi.

“Muhteşem bir şehirde yaşıyoruz" diyen Vali Çağatay, konuşmasının devamında şunları söyledi: "Uzunca bir süredir buradayım. Sahip olduğumuz tarihi güzellikler var. Turizmde marka haline gelmiş Mardin var. Biz onları kıskanıyoruz, milyonlarca turist ağırlıyor. Bizim tescilli eser sayımız Mardin’in neredeyse iki katına yakın. Bitlis’i bu güzellikleriyle, tarihiyle dünyaya ve Türkiye’ye armağan edeceğiz. Çok güzel tabiat güzelliklerimiz var. Doğu Anadolu Bölgesi’nde en çok ormanı olan il biziz. Her ilçemizde farklı farklı güzelliklerimiz var. Ama bizim en büyük güzelliğimiz genç nüfusumuzun olmasıdır. 350 bin nüfusumuzun 217 bini 0-30 yaş arasıdır. Bu bize büyük bir zenginlik ama aynı zamanda büyük bir mesuliyet yüklüyor. Biz bu gençlerimize gelecek temin etmeliyiz. Onlara güzel imkanlar sunmalıyız, onlara iş temin etmeliyiz. Bilim vermeliyiz, sanat vermeliyiz."

06 Ağu 2022 - 09:33 - Politika

Muhabir  Abdullah Uzuner