Kızıltepe’de DEDAŞ aracına saldırı: 1 kişi yaralandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ekonomik ömrünü tamamlamış şebekenin yenilenmesi için yatırım çalışmalarını yürüten Dicle Elektrik ekibi, bir grubun taşlı saldırısına uğradı.

Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü’ne bağlı yatırım ekipleri, bir süredir devam eden şebeke yenileme çalışmaları kapsamında Kızıltepe ilçesinin Sanayi mahallesi Halkalı caddesinde ekonomik ömrünü doldurmuş olan iletim hatları, direk, pano ve aydınlatma tesislerinin yenilenmesi çalışmalarını yaptı.

Elektrik şirketinden yapılan açıklamada alanda çalışma yürüten ekipler,  bu yatırım çalışmalarını kabul etmeyen bir grubun saldırısına uğradığı belirtilirken grubun çalışmaları ilk günden bu yana engellemeye çalıştığı araç ve çalışanları taş yağmuruna tuttuğu bildirildi.

Araç taşlandı, 1 çalışan yaralandı

Aralarında kadınlarında bulunduğu saldırganların attığı taşların isabet ettiği ve içerisinde Dicle Elektrik çalışanı iki kişinin bulunduğu aracın camları kırıldı, araçta önemli ölçüde maddi hasar oluştu. Kırılan camdan içeri giren bir taş ise Ö.D. isimli çalışanın kafasına isabet etti. Aldığı taş darbesi ile yaralanan Ö.D. hemen hastaneye kaldırılırken, olaylar yüzünden duran şebeke yenileme çalışmaları, olay yerine gelen emniyet güçlerinin nezaretinde devam etti.

04 Ağu 2022 - 12:25 - Asayiş