12 yaşındaki çocuğu vuran maganda yakalandı

Kızıltepe'de 12 yaşındaki Onur Başboğa'nın ölümüne sebep olan kurşunu sıkan magandanın yakalandığı öğrenildi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 20 Temmuz günü 12 yaşındaki Onur Başboğa belirlenemeyen bir kişi tarafından açılan ateş sonucu evinin önünde bisiklet sürerken yaralandı. Bir süre sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Başboğa'nın fail ya da faillerini yakalamak için yoğun caba sarf eden Mardin Emniyet müdürlüğü personeli 1500 metreden sıkılan kurşunun düğünde havaya ateş eden M.A olduğunu ve bu kapsamda yapılan araştırma ve çalışmalarlarda sonuca ulaşarak M.A'yı tespit etti.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ve Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri titiz incelemeler sonucunda önemli bilgilere ulaştı. Yaklaşık 1,5 kilometre mesafeden sıkıldığı tespit edilen kurşunu sıkan kişinin tespit edilmesi için hummalı bir çalışma başlatıldı. Bu kapsamda çevrede yapılan düğünler öncelikle belirlendi. Ardından MOBESE kameralarından bölgedeki insan hareketliliği incelenerek, failin tespit edilmesi için yol alındı. 

Yapılan incelemelerde düğünlerde çekilen görüntülere de ulaşıldı. Bu kapsamda failin M.A. isimli kişi olduğu üzerinde durularak, soruşturma genişletildi. Emniyet ekipleri, M.A.'nın yerini belirleyerek, operasyon için düğmeye bastı. 

Operasyon ile birlikte şüpheli M.A. gözaltına alındı. Sağlık kontrolleri yapılan M.A. ardından ifadesinin alınması için Emniyete götürüldü.

Başboğa'nın katili olduğu tahmin edilen M.A adlı emniyetteki işlemlerinin ardından yarın adliyeye çıkarılacağı belirtildi. 

29 Tem 2022 - 23:01 - Asayiş