Mardin’de sürücüler yolun yapılması için çağrıda bulundu

Mardin’de protokol yolu nedeniyle kavşağın kapatılmasıyla birlikte yan yol olarak kullanılan yolun bozuk olması sürücüleri zor durumda bırakıyor. Araçlarının hasar gördüğünü aktaran sürücüler yolun yapılması için yetkililere çağrıda bulundu.

Mardin’de geçtiğimiz yıllarda merkez Artuklu ilçesi ve Kızıltepe arasındaki karayolunda yapılan protokol yolu çalışmaları kapsamında kapatılan kavşaklar sürücüler için çileye döndü. Özellikle Organize Sanayi Bölgesinden Kuzey Irak’a yük taşıyan uzun araç şoförleri, kavşakların kapatılması sonrasında sağlıklı alternatif geçiş yolu veya yollarının yapılmaması nedeniyle büyük mağduriyetler yaşıyorlar.

Gazetemizin WhatsApp ihbar hattı üzerinden yaşadıklarını aktaran tır ve kamyon şoförleri, oluşturulan yan yolun dar, tozlu ve köstebek yuvası gibi çukurlarla dolu olması nedeniyle araçlarında maddi zarar gördüğünü dile getirerek sorumlu belediyeyi göreve davet etti.

Yolun yıllardır açılmasına rağmen herhangi bir genişletme ve asfalt çalışması yapılmadığını öne süren Muhammed Yusuf Öztürk isimli tır şoförü, “Ortaköy – Göllü ve Gökçe yolunu yaptılar ancak bu yollara bağlantı görevi gören yan yolu yapmadılar. Biz uzun araç şoförleri olarak Kızıltepe ve Artuklu’daki yoğun trafiklere girmek istemiyoruz. O yoğun yollara girersek hem trafik daha yavaşlıyor hem de zorluk yaşıyoruz. Sayın Valimizin sesimizin duymasını istiyoruz. Organize Sanayi Bölgesinden çıktığımızda yoğun trafiğe girmemek için bu yolu kullanmak zorunda kalıyoruz. Ama yol hem dar hem de bozuk.” dedi.

Başka bir şoförde, günde onlarca aracın geçtiği yolun yapılmamasına anlam vermediğini ifade ederek yolun hem Kuzey Irak’a giden araçların kullandığını hem onlarca kırsal mahalle giden vatandaşların kullandığını dile getirdi.

28 Tem 2022 - 14:14 - Yaşam