AK Parti, Artuklu'da Kimi Aday Gösterecek? İşte Öne Çıkanlar

Artuklu Belediye Başkanlığından istifa eden Abdülkadir Tutaşı’nın boşalan koltuğu için isimler konuşulmaya başlandı. 

Artuklu Belediye Başkanlığından istifa eden Abdülkadir Tutaşı’nın boşalan koltuğu için isimler konuşulmaya başlandı. 

Artuklu Belediyesi Başkanı Abdülkadir Tutaşı’nın dün istifa etmesinin ardından boşalan Belediye Başkanlığı koltuğu için adayların isimleri konuşulmaya başlandı. AK Parti'de 3 isim öne çıkarken, başkanın herkesin kabul edeceği bir isim olması için çaba gösteriliyor. Ancak AK Partili Belediye Meclis üyeleri arasında birden fazla adayın kendini belli etmesi ile birlikte iş AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığına kalmış gibi görünüyor. 

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığından Artuklu için görevlendirilen 3 ismin başkan adayını belirlemek için Mardin'e geldiği öğrenilirken, Meclis üyeleri Genel merkezden gelen bu kişiler tarafından mülakata alınacak. Mülakat sonrası ortak bir isimde anlaşılması bekleniyor. 

Ancak bu süre zarfında aday olmak isteyen isimler de kendi çalışmalarını yapıyor. Sosyal medyada en fazla görülen isim Abdülaziz Çiçek olurken, Çiçek'i öne çıkaran etken Kabalalı vatandaşların paylaşımları oluyor. Ancak Çiçek'in diğer Meclis üyelerinin tamamı tarafından kabul edilip edilmeyeceği ise muamma olarak duruyor. Çiçek şu ana kadar aday olduğuna dair somut birşey söylemese de sosyal medyadaki propagandanın kendiliğinden geliştiğini söylemek de pek mümkün değil. 

Henüz resmi bir açıklama olmasa da İl Başkanlığının adayının ise Hasan Anuk olduğu yönünde kimi bilgiler paylaşılıyor. AK Parti içinde Anuk'a şans verenler de var vermeyenler de bulunuyor. Anuk'un ise aday olduğuna dair bir beyanı bulunmuyor. 

AK Parti içinde konuşulan bir başka aday ise Ali Rıza Acay. Mardin'in akil insanları arasında gösterilen Acay'ın aday olmak isteyip, istemediği ise henüz netlik kazanmamış. Kendisinin de bu yönde bir açıklaması olmadı. 

Bu isimlerin yanı sıra beklenmedik bir şekilde bir kadının da aday gösterilebileceği konuşulanlar arasında geliyor. Kadın adayın ismi şimdilik dillendirilmese de AK Parti grubunda 2 kadın üye bulunuyor. 

Dillendirilen başkaca isimler olsa da şimdilik hem siyasette hem de sokakta en fazla konuşulan isimler bunlar oluyor. 

27 Tem 2022 - 20:24 - Gündem

Muhabir  Murat Akgül