Beşiktaş’ta basketbol şubesi ve tesisler Mardinli yöneticiye emanet

Mardinli iş insanımız Umut Tahir Güneş Beşiktaş yönetim kurulu asil üyeliğine seçilere Basketbol Şube ve Akatlar tesislerinden sorumlu başkan olarak görevlendirildi.

Güneş, “Beşiktaş gibi büyük ve gönül verdiğim bir camiada Mardin’i temsil etmekten büyük onur duyuyorum. Amacım hem Beşiktaş hem Türk sporuna büyük hizmetler etmek. Başında bulunduğum basketbol Şubesinde yeni ve uzun vadeli bir yapılanma ile Beşiktaş’ta basketbol’da büyük hedefler yakalamaktır. Türkiye'de basketbol Avrupa'da büyük bir yeri olan bir spor branşı ve büyük bir potansiyele sahibiz ülke olarak bu branşta bizim amacımız kısa vade de geçici başarılar yerine uzun vadeli sağlam temeller üzerinde süreklilik ve başarı odaklıdır. Şu anda basketbol  takımımızın yaş irtalamısı Türkiye'nin en genç kadrolarından biri alt yapımızda çok başarılı ve gelecek vaat eden oyuncularımız var hocamız ve ekibimiz ile bu potansiyelin farkındayız ve Beşiktaş’ımızı basketbol da büyük hedeflere ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Mardin Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Kadir Kerimoğlu, “Umut Tahir güneş bizim gururumuzdur ve destekliyoruz. Sayın Güneş Beşiktaş’ımıza çok bağlı bir insan onu uzun zamandır takip ediyoruz ve Beşiktaş’ımızı basya maddi olmak üzere her anlamada büyük katkıları olan bir arkadaşımız ayrıca Mardinli olması da bizi ayrıca gururlandırıyor. Onun hem kişiliği, hem Beşiktaşlılığı, spora olan ilgisini biliyoruz ve sadece Beşiktaş’ımız değil Türk sporuna büyük katkıları olacaktır. Ben uzun yıllardır bu camianın içinde olan biri olarak her zaman hemşerimizin yanında ve destekçisi olacağız kendisine bu görevinde başarılar diliyor ve gurur duyuyorum” diye konuştu.

# Mardin

26 Tem 2022 - 12:34 - Spor