Tekstilciler Kerimoğlu'nun Projesi İçin Yeşilli’de İnceleme Yaptı

İş İnsanı Kadir Kerimoğlu'nun Yeşilli’de hayata geçirmeye hazırlandığı 1500 kişiye istihdam sağlayacak olan tekstil firması için Tekstilcilerden oluşan heyet Yeşilli ilçesinde ilk incelemelerini gerçekleştirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

İş İnsanı Kadir Kerimoğlu'nun Yeşilli’de hayata geçirmeye hazırlandığı 1500 kişiye istihdam sağlayacak olan tekstil firması için Tekstilcilerden oluşan heyet Yeşilli ilçesinde ilk incelemelerini gerçekleştirdi. Aralarında Mardin Tekstilciler Dernek Başkanı Ahmet Azun ve tekstil firmalarının önde gelen isimlerinin olduğu heyet, önceki günlerde Yeşili ilçesinde atölyelerin kurulacağı alanda incelemelerde bulundu. Yer tespitinin ardından fizibilite çalışmalarını yapan heyet, projenin bir an önce faaliyete geçmesi için gerekli çalışmaların başlatılmasına karar verdi. 

Heyetin uygun gördüğü proje alanındaki incelemelerin ardından heyet bir takım görüşmeler de gerçekleştirerek, Yeşilli ilçesinde başka firmaların da faaliyete geçmesi için teşvikler oluşturulmasını uygun gördü. Heyet aynı zamanda Kerimoğlu'nun kuracağı atölyeler ile diğer tedarikçi ve hizmet alımı yapan firmalar ile de görüşmeler gerçekleştirecek. 

KERİMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA 

Konuya dair açıklama yapan Yeşillili iş İnsanı Kadir Kerimoğlu, "Gerekli incelemeleri yaptık. Heyetimiz de projenin Yeşilli ilçesi için uygun olduğu yönünde kanaat bildirdi. İnşallah kısa süre içinde ilk kazmayı vuracak ve inşaatımıza başlayacağız. Kısa bir süre içinde atölyeleri faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Yeşilli'nin insanları başta olmak üzere bir çok kesimle görüşerek, gerekli personel ihtiyacını sağlayacağız. Buradan en az bin 500 kişiye istihdam sağlamayı planlıyoruz. Şimdiden başta Yeşilli halkı olmak üzere tüm Mardin'imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Projemize dair zaman zaman gerekli bilgilendirmeyi yapmaya da devam edeceğiz" dedi. 

# Mardin

25 Tem 2022 - 09:50 - Ekonomi

Muhabir  Cemal Çetin