Mardin Oda ve Borsaları Kaymakam Çam ile proje işbirliğini müzakere etti

Mardin İl ve İlçelerinde bulunan Oda ve Borsaları Kızıltepe Kaymakamlığı ziyaretinde proje işbirliğini müzakere etti.

Öte yandan Kızıltepe’nin bazı sorunları da ele alındı. Bu çerçevede; şehir içinden geçen İpekyolu’nun yapısal sorunları ve Kızıltepe’ye çevre yollarının yapılması hususları müzakere edildi.

Bölgesel kalkınma amacıyla “Yerel Sınaî Ürünlerin Promosyonu” hususunda oluşturulacak inisiyatife destek talep edildi. Bir kamu kuruluşu olarak Kaymakamlığın da bu platformda yer almasının önemi vurgulandı.

Nezaket amaçlı yapılan ziyarette bölgesel iktisadî sorunlar müzakere edildi ve projelerde muhtemel işbirliklerine dair fikir alışverişinde bulunuldu.

Nusaybin Ticaret Borsası öncülüğünde Mardin İli ve İlçeleri Odalar ve Borsalarının alternatif ürün olarak yer fıstığı yetiştirmesine ilişkin bilgi sunuldu. 35 dönümde yapılan çalışmaların benzerinin Kızıltepe’de de yapılabileceği müzakere edildi.

Kaymakam Hüseyin Çam’a yapılan ziyarette Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Genel Sekreteri Abdulkadir Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Sert; Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, Meclis Başkan Vekili Mehmet Hatip Özer, Genç Girişimciler Kurul Üyesi İbrahim Tutaşı, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar, Genel Sekreteri Ahmet Aslan; Nusaybin Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şeyhmus Peker, Genel Sekreteri Abdullah Dal, Akreditasyon Sorumlusu Ercan Çelik; Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) (vekalet); TOBB/TEPAV, Mardin İli/İlçeleri Oda/Borsa Akademik Danışmanı ve Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) İİBF İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Behzat Ekinci katılım sağladı.

21 Tem 2022 - 11:33 - Ekonomi