Derik'te uyuşturucuya karşı vatandaşlar açıklama yaptı

Derik ilçesinde bir grubun uyuşturucu sattığının tespit edilmesi ve önlenememesi üzerine açıklama yapan vatandaşlar satıcıları uyarıda bulundu.

Mardin'in Derik ilçesinin bir süreden beridir uyuşturucu satıcıları ile başı dertte. Uyuşturucu satıcılarına karşı vatandaşlar, farklı zamanlarda satıcıları sokakta darp ederek uyarılarda bulundu. Ancak buna rağmen ilçedeki bazı büyük ailelerin isimlerini kullanan satıcılar, durmak bilmedi. Çocuklarının uyuşturucuya bulaşmasından endişe eden bazı vatandaşlar bunun üzerine basın açıklaması yaptı. 

Farklı tarihlerde şikayetler yaptıklarını ancak uyuşturucu satıcılarının engellenmediğini belirten vatandaşlar, kendi gençlerinin uyuşturucu satıcılarına her defasında müdahale ettiklerini söyledi. Uyuşturucu satıcılarının sokaklarda dolaşmaya devam etmesi durumunda müdahale etmeye devam edeceklerini belirten vatandaşlar uyarılarda bulundu. Vatandaşlar, yetkililerden de destek isteyerek uyuşturucu tacirlerinin önlenmesini ve Derik'in sokaklarından çıkarılmasını istedi. 

19 Tem 2022 - 19:44 - Yaşam