Mardin’de de 15 Temmuz şehitleri unutulmadı

Mardin’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri münasebetiyle Selen Kışlasındaki şehitlik ziyaret edildi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Mardin Valiliğince Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler dahilinde Selen Kışlası Şehitliği’nde anma töreni yapıldı. Düzenlenen törene, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş, 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, 15 Temmuz şehit yakınları, gazi ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in yaptığı dua ile devam etti. Törenin ardından Vali Demirtaş ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından şehitliğe temsili şehit mezarlığına karanfil bırakılıp, şehitler için dua edildi.

15 Tem 2022 - 13:42 Mardin- Gündem