Sokak ortasında bir erkeği öldüren kadınla ilgili detaylar ortaya çıktı

Şanlıurfa’da bir kadının sokak ortasında öldürdüğü erkeğin kadını kandırarak, ilişki yaşadığı ortaya çıkarken, kadın "Namusumu temizledim" dedi.

Edinilen bilgiye göre olay, dün akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Mizaryolu Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre, 3 çocuk annesi Fatma Y.S., sokak ortasında 25 yaşındaki Ferhat Demir’i silahla vurarak öldürdü. Gözaltına alınan kadın, emniyete götürülürken cinayete giden olayın detayları ortaya çıktı.

İddiaya göre, Ferhat Demir ile Fatma Y.S., sosyal medya üzerinden tanıştı. Bir süre Fatma Y.S. ile sohbet eden Ferhat Demir, evli olduğunu öğrenince kadını kandırabilmek için akıl almaz bir yola başvurdu. Kayseri’de yaşayan Canan isimli bir kadın adına sahte sosyal medya hesabı açan Demir, Fatma Y.S.’nin kocası Hüseyin S. ile sohbet etmeye başladı. Hüseyin S.’ye kendisini kadın olarak inandıran Ferhat Demir, yazışmaları eşi Fatma Y.S.’ye gönderip kocasının onu aldattığını söyledi. Aldatıldığını düşünen kadına bu şekilde yanaşarak, kadını kandırdı. Ferhat Demir, bir süre sonra kadın ile buluşmak için Iğdır’dan Şanlıurfa’ya geldi. Suruç ilçesinde yaşayan Fatma Y.S. ile Urfa'da buluşup tecavüz etti. Fotoğraflarını da çekerek, şantaj yapmaya başladı. 

Kadın bu yaşadıklarının ardından ailesinin evine giderken, Ferhat Demir kadının fotoğraflarını kocasına gönderdi. Fatma Y.S. bunun üzerine Ferhat Demir’i arayarak Suruç’a çağırdı. Suruç ilçesine giden Ferhat Demir, Mizaryolu Mahallesi’nde Fatma Y.S. ile buluştu. Fatma Y.S. yanında getirdiği tabanca ile Ferhat Demir’e onlarca kez ateş açtı. Şahıs olay yerinde hayatını kaybederken “Namusumu temizledim” diye bağıran kadın, cesedin başından ayrılmayarak polisi bekledi. Olay yerine giden polis ekipleri, kadını gözaltına alarak emniyete götürdü.

TUTUKLANDI

İddiaya göre, emniyetteki ifadesinde cinayeti namusunu temizlemek için işlediğini söyleyen kadın, Ferhat Demir’in kendisini uygunsuz fotoğraflarını ailesine göndermekle tehdit ettiğini dile getirdi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen kadın, mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

# çocuk

11 Tem 2022 - 19:16 Şanliurfa- Asayiş