Kadın kendisine şantaj yapan erkeği öldürdü

Urfa’nın Suruç ilçesinde F.Y. isimli kadın kendisine şantaj yapan Ferhat D.’yi öldürdü. 

Urfa’nın Suruç ilçesinde F.Y. isimli kadın kendisine şantaj yapan Ferhat D.’yi öldürdü. Suruç'un bağlı Mizaryolu Mahallesi’nde F.Y., Ferhat D. isimli erkeği öldürdü. İddiaya göre; Ferhat D., daha önce birlikte olduğu F.Y.’yi fotoğraflarını yayınlamakla tehdit etti. F.Y. ise görüşme isteğini kabul ettiği Ferhat D.’yi öldürdü.

Mahalle sakinlerinin aktardığı bilgiye göre F.Y. isimli kadın ve Ferhat D. sosyal medya üzerinden tanışarak bir süre birlikte yaşadı ancak daha sonra aralarında tartışma yaşanması nedeniyle F.Y. babasının evine sığındı.

İsminin açıklamasını istemeyen mahalle sakini aynı zamanda F.Y.nin yakını olduğunu belirterek "F.Y. ve Ferhat D. sosyal medya üzerinden tanıştı ve bir süre görüştü. Daha sonra aralarında tartışma çıkması üzerine F.Y. babaevine döndü" dedi.

Ferhat D. isimli erkeğin kendisini terk etmesi durumunda kadının fotoğraflarını yayınlamakla tehdit ettiğini iddia eden yakını, "F.Y. kendisini tehdit eden Ferhat D.’nin görüşme isteğini kabul ederek Suruç’a çağırdı ve tabancayla öldürdü" diye konuştu.

F.Y. olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

10 Tem 2022 - 23:33 - Asayiş