Vali Demirtaş'tan yangın açıklaması

Mardin Park Hastanesi'nde çıkan yangının ardından Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, olay yerinde incelemelerde bulunmak üzere hastaneye geldi. Hastanede ekiplerden bilgi alan Demirtaş, ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Haber albümü için resme tıklayın

Vali Demirtaş, yangından 100'e yakın hastanın etkilendiğini dile getirdi. Vali Demirtaş, yangın nedeniyle can kaybı olmadığını, tahliye edilen hastaların Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilçelerdeki özel hastanelere sevk edildiğini söyledi. Çevre illerden gelen ambulanslarla bir kısım hastaların sevklerinin çevre illere de yapıldığını kaydeden Demirtaş, "Şu an çok şükür bir sıkıntı yok. Burada tedavi olan hastaları devlet hastanemizde ve özel hastanelerimizde yoğun bakıma aldık. Tedavileri devam ediyor" dedi. 

Vali Demirtaş, yangının jeneratördeki bir arızadan dolayı çıktığını ve trafoya yansıdığını trafonun patladığını söyledi. Vali Demirtaş, tüm ekiplerin seferber olduğunu dile getirirken, "Mardinimize geçmiş olsun. Böyle üzücü bir olayla umarım bir daha karşı karşıya kalmayız. Herhangi bir kayıp yaşanmaması bizi sevindirmiştir. Yangından etkilenen hastamız yok şu an" dedi. 

06 Tem 2022 - 20:21 - Asayiş