Mardin'de intihar etmek isteyen şahıs yürekleri ağza getirdi

Mardin’de ismi öğrenilemeyen bir şahıs, 21'inci katına çıktığı binadan atlamak istedi. Şahıs, boşandığı eşinin ikna etmesi sonucu çatıdan indirilirken, yürekler ağıza geldi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Mardin Artuklu ilçesi Yalım Mahallesi, Park Vadi konutlarında ismi öğrenilemeyen bir şahıs çatıya çıkarak intihar etmek istedi. Durumun fark edilmesi üzerine olay yerine kurtarma ekipleri ile polisler ve sağlık ekipleri sevk edildi. Çıktığı çatıda boşandığı eşine seslenen şahıs, saatlerce çatıda bekledi. Kendisini binanın 21'inci katından aşağı sarkıtan şahıs yürekleri ağza getirdi. Olay, Artuklu ilçesi Yalım Mahallesinde yaşandı. Yozgatlı olduğu öğrenilen şahıs, boşandığı eşinin çocuklarını kendisine göstermediğini iddia etti.

Bunun üzerine henüz inşaat halinde olan binaya giren şahıs bekçiye muhabbet kuşunun binaya kaçtığını, onu yakalamak istediğini söyledi. Bekçi ile bina içinde öatıya doğru çıkan şahıs bir anda yangın merdivenine koşarak çatıya çıktı. Kendisini çatıdan sarkıtan şahıs bağırarak eşine seslenmeye başladı. Olay yerine gelen polis, sağlık ekipleri ve kurtarma ekipleri binanın altında şahsın atlamasına karşı önlemler aldı. Ardından şahıs ikna edilmeye çalışıldı. Defalarca kendisini çatıdan atmakla tehditlerde bulunan şahıs, boşandığı eşinin olay yerine gelmesini istedi. 

Bunun üzerine şahsın boşandığı eşi ve eşinin ailesi binaya geldi. Bir süre tartışmasını sürdüren şahıs binadan inmeyi kabul etmezken, vatandaşlar da binanın etrafında toplanmaya başladı. 

Toplanan vatandaşların gözleri önünde kendisini çatıdan sarkıtan şahıs, bir süre sonra boşandığı eşinin ikna etmesi üzerine çatıdan inmeyi kabul etti. Çatıdan inen şahıs önce sağlık taramasından geçirilirken, ardından ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.  

06 Tem 2022 - 08:15 - Asayiş

Muhabir  Adnan Koçhan